archiv článkůarchiv aktualit

V březnu 2016 vyšly tyto články:

Další stránky
1234>>
31.3.Chceme se omluvit fanouškům a ukázat, že fotbal hrát umíme, říká před Sokolovem trenér KučeraZNO - SOK 2:1, 21.kolo | Zdeněk PlánkaZ n o j m o - Velmi trpká byla nedělní prohra v Hradci pro hráče a také trenéra Radima Kučera. Ten si marně lámal hlavu, proč lídr tabulky v druhé půli fatálně selhal. V sobotu nás však čeká domácí zápas se Sokolovem a cíl znojemského kouče je jasný, připravit hráče tak, aby důležitý boj s čtvrtým týmem tabulky zvládli.
30.3.V Německu je dárcovství kostní dřeně rozšířené, snad se zapojí hodně lidí i na Znojemsku, věří trenér KučeraZdeněk Plánka Foto: Radim KučeraZ n o j m o - Často se díváme k našim sousedům do Německa a závidíme jim vyprodané stadiony. V Německu jsou daleko před námi i v dárcovství kostní dřeně. Můžeme to společně změnit! Na akce na podporu dárcovství vzpomínal ze svého působení v Bielefeldu i znojemský trenér Radim Kučera. On sám se s hráči 1.SC a realizačním týmem zapsal do registru na konci února a věří, že na Znojemsku se k nim připojí i řada nejen fotbalových fanoušků.
30.3."Brankář" Šamánek: Kdyby mě někdo trefil do hlavy a zlomil mi nos, stejně neuhnuJaroslav Kára/Deník Foto: Luboš Rolinc/fkhk.czH r a d e c K r á l o v é - V netradiční roli se v závěru nepovedeného utkání v Hradce Králové objevil náš ofenzivní záložník Rosťa Šamánek. Při vyloučení gólmany Vlasty Veselého a vyčerpání všech střídání šel do brány na nařízený pokutový kop právě Šami. Pro někoho možná překvapivě, v rozhovoru pro Znojemský deník vysvětlil, proč šel do brány právě on.
30.3.Doma jsme silní, navíc chceme odčinit prohru v Kroměříží, říká před Hlučínem Honza LandšperskýZNO - HLU 1:3, 18.kolo | Zdeněk PlánkaZ n o j m o - Náš starší dorost přivítá v pátek na ČAFCE druhým tým tabulky z Hlučína. O příštím soupeři jsme si povídali po středečním tréninku s útočníkem Honzou Landšperským, řeč ale nebyla jen o tomto utkání, ale také o minulém zápase, kdy jsme venku podlehli těsně Kroměříži. Dotkli jsme se také sobotního dárcovství kostní dřeně v rámci utkání Áčka se Sokolovem.
29.3.V sobotu budeme bojovat na dřeň! Pojďte do toho s námi!ZNO - SOK 2:1, 21.kolo | Zdeněk PlánkaZ n o j m o - Pokud pozorně sledujete naše webové stránky, sociální sítě a třeba i pravidelně Českou televizi, jistě vám neuniklo, že jsme se v březnu aktivně zapojili do kampaně Kopeme za Dennise a Znojemsko na dřeň. Hráči s realizačním týmem se zapsali do registru dárců kostní dřeně. Tím jsme však rozhodně neskončili. Domácí zápas se Sokolovem bude důležitý nejen z pohledu bitvy o postupové body, ale bude věnován právě i dárcovství kostní dřeně. Vzdáváme také hold těm, kteří již pomáhají. Ti, kdož jsou v registru dárců krve a kostní dřeně mají vstup na utkání zdarma. Pojďme společně vybojovat nejen tři body, ale i zachránit život nejen Dennisovi!
29.3.Zápas kontrastů, povedenou první půli v Hradci vystřídalo děsivé druhé dějstvíHKR - ZNO 3:1, 20.kolo | redalce Foto: Luboš Rolinc/fkhk.czH r a d e c K r á l o v é - Ve Fotbalové národní lize už máme za sebou řadu různých bitev, to co nás potkalo v Hradci Králové, se nám však doposud nestalo. Po zdařilé první půli, kdy jsme na horké půdě hráli 1:1 přišlo vyloučení hradecké Plašila. Přesilovka se však změnila v noční můru, domácí paradoxně převzali otěže utkání a nakonec ho dovedli do vítězného konce.
28.3.První půle možná výborná, druhá katastrofa, tragédie, bezmoc, komentoval prohru v Hradci trenér KučeraHKR - ZNO 3:1, 20.kolo | Zdeněk Plánka Foto: Libor DuchoňH r a d e c K r á l o v é - Solidně rozjetý scénář měli naši fotbalisté v Hradci Králové. Na vedoucí branku z kopačky Zorvana jsme dokázali reagovat rychlým vyrovnáním a v první půli ještě neproměnili řadu šancí. Na začátku druhé půle navíc putoval pod sprchy hradecký Plašil. Místo udržení remízy a útoku na tři body, však přišlo těžko pochopitelné selhání. Hradec si v oslabení vypracoval několik tutovek a po zásluze zvítězil. Nebylo tedy divu, že znojemský trenér Radim Kučera byl na tiskové konferenci pořádně roztrpčený a naštvaný.
28.3.David Helísek: V druhé půli nefungovalo vůbec nic, úplně jsme se sesypaliHKR - ZNO 3:1, 20.kolo | Zdeněk Plánka Foto: Libor DuchoňZ n o j m o - V průběhu druhého poločasu v Hradci Králové přebral od střídajícího Tomáše Oklešťka kapitánskou pásku. David Helísek si ale tohoto okamžiku vzhledem k vývoji druhé půle příliš neužil. V druhém dějství jsme proti v deseti hrajícímu Hradci propadli a domů si odvezli nepříznivý výsledek 1:3 a věděl to samozřejmě i třiatřicetiletý zkušený obránce z Radějova. Po nepovedeném duelu vznikl s Helim velice zajímavý rozhovor.
28.3.Devatenáctka prohrála v Kroměříži, rozhodl jediný gólKRO - ZNO 1:0, 17.kolo | redakce Foto: K. HaldinováZ n o j m o - V pátek vyrážel náš starší dorost k utkání s Kroměříží s domácí výhrou nad Vítkovicemi v zádech. Soupeř byl v tabulce na třetím místě a měl náskok pouhých tří bodů. V případě úspěchu jsme se tak na něj mohli dotáhnout v tabulce. To se však bohužel nestalo, v defenzivě dobře hrající domácí v 28. minutě skórovali a tato trefa nakonec rozhodlo o osudu celého utkání. Po čtrnácti zápasech se nachází svěřenci trenéra Luďka Zlámala na šesté pozici a v pátek je doma čeká ve šlágru kola doma Hlučín.
27.3.Čeká nás jeden z nejdůležitějších zápasů jara, ví Rosťa ŠamánekHKR - ZNO 3:1, 20.kolo | Zdeněk PlánkaZ n o j m o - Znojemská družina se v neděli krátce před polednem vydá směr Hradec Králové, v klubovém autobusu samozřejmě nebude chybět Rosťa Šamánek. Ten má na začátku jara velice solidní formu, potýká se však s velkou smůlou v zakončení, o čemž je ostatně řeč i v našem rozhovoru. Na a my pochopitelně věříme, že se to v Hradci zlomí.
27.3.Kolaps v druhé půli proti oslabenému Hradci Králové znamenal prohruHKR - ZNO 3:1, 20.kolo | Zdeněk PlánkaH r a d e c K r á l o v é - Šlágr 20. kola v Hradci Králové měl pro nás ten nejčernější scénář, jaký by kdo mohl vymyslet. V první půli jsme podali dobrý výkon, měli několik šancí a v jistých chvílích měli možná i navrch. V druhém poločasu však přišel naprostý kolaps. Hradec hrál sice takřka celou druhou polovinu v oslabení, ovšem naprosto nás přejel a výhru si jednoznačně zasloužil.
26.3.Hrát v národním dresu zahřeje a zavazuje, je to čest, říká debutant Kuba PokornýZdeněk Plánka Foto: Libor DuchoňZ n o j m o - Míjel nápis Městský stadion v Horním parku, známou chodbou zamířil jako vždy k domácí kabině a usadil se na své místo. Přesto to pro Kubu Pokorného byly zvláštní okamžiky a den. Na zelený pažit totiž nevyběhl v modrobílém dresu 1.SC, nýbrž v reprezentačním dresu České republiky. Při svém debutu s lvíčkem na prsou odehrál Kuba celý druhý poločas. Radost z debutu mu kazil pouze fakt, že svěřenci trenéra Martina Svědíka nakonec podlehli Francii 0:2.
26.3.Osudová minutovka ve druhé půli, Česká reprezentace do 20 let podlehla Franciiznsport.cz Foto: Libor DuchoňZ n o j m o - Zelený čtvrtek přál v jarním večeru pod Znojemskou radniční věží nakonec více Francouzské reprezentaci do 20 let. Soupeř České reprezentace nejprve přežil naše velké šance v první půli a sám pak ve druhém dějství udeřil v rozmezí pouhé minuty. Ve exkluzivním videosestřihu Znojemského sportu se můžete podívat na všechny důležité okamžiky a samozřejmě také na oba rozhodující góly.
26.3.Jsem rád, že se mi kádr dává postupně do kupy, říká před Hradcem Králové trenér KučeraHKR - ZNO 3:1, 20.kolo | Zdeněk Plánka Foto: František StřechaZ n o j m o - Šlágr 20. kola Fotbalové národní ligy? Jednoznačně souboj Hradce Králové a Znojma. Náš tým se představí nejen na půdě velkého konkurenta v boji o postup, ale také před televizními kamerami. Trenér Radim Kučera dobře ví, že jeho svěřence čeká ještě obtížnější bitva než v úterý v dohrávce s Třincem.
26.3.Důležitý part v postupové bitvě, v neděli budeme bojovat v Hradci Králové!HKR - ZNO 3:1, 20.kolo | Zdeněk PlánkaZ n o j m o - Čtvrtý tým proti prvnímu, takový je aktuální stav v tabulce před utkáním 20. kola Fotbalové národní ligy mezi Hradcem Králové a Znojmem. Východočeši ztrácí na náš tým šest bodů a bude to tedy před kamerami České Televize bitva jako řemen. Výkop utkání je naplánován na neděli 17:00. Jak bylo zmíněno, duel bude přenášet v přímém přenosu program ČT Sport.
25.3.Televizní dvojboj! Na ČT Sport i přímý přenos utkání Hradec Králové - ZnojmoHKR - ZNO 3:1, 20.kolo | Zdeněk PlánkaZ n o j m o - Zajímavý televizní dvojboj zažijí naši fotbalisté tento a následující víkend. O tom, že se objevíme v přímém přenosu ČT Sport v sobotu 2. dubna v domácím utkání se Sokolovem, jsme již informovali. Ve čtvrtek k nám však dorazila zpráva, že v přímém přenosu bude Česká televize přenášet i utkání a šlágr 20. kola Fotbalové národní, který sehrajeme tuto neděli v Hradci Králové. Můžete tak našim klukům fandit na dálku u televizních obrazovek, nejlépe však přímo na stadionu, stále se můžete hlásit na výjezd fanoušků.
24.3.Galský kohout udeřil v druhé půli, Kuba Pokorný absolvoval svůj reprezentační debutZdeněk Plánka Foto: Lubomír Stehlík/DeníkZ n o j m o - Městský stadion ve Znojmě zažil další fotbalový svátek v podobě mezinárodní přípravného utkání mezi reprezentacemi do 20 let České republiky a Francie. Velký den zažil také rodák z Višňové a odchovanec 1.SC Znojmo Jakub Pokorný. Ten si užil reprezentační atmosféru přímo na hřišti a připsal si tak svůj reprezentační debut. Po vyrovnané první půli, v které měl ale více nebezpečných možností český tým, ovládl druhé dějství soupeř, který udeřil dvakrát v rozmezí pouhé minuty.
23.3.Druhou půli jsme se vytratili, ale bod je dobrý, říká po Třinci trenér KučeraTRI - ZNO 0:0, 18.kolo | Zdeněk Plánka Foto: Libor DuchoňT ř i n e c - Po úterních dohrávkách se týmy na špici tabulky zápasově vyrovnaly, poslední dny však pro ně bodově nebyly příliš plodné. Karviná remizovala v Opavě a Hradec Králové se Sokolovem si vylámaly zuby na Frýdku-Místku. Této situace jsme však nedokázali naplno využít a v dohrávce jsme remizovali v Třinci 0:0. Trenér Radim Kučera ale i vzhledem k výsledkům našich hlavních soků v boji o postup bod bral. První poločas ještě hodnotil kladně, ten druhý už se mu ale zdaleka tak nepozdával.
23.3.Kuba Pokorný dodatečně nominován do České reprezentace U20!Zdeněk PlánkaZ n o j m o - V zimní přípravě se probojoval do základní sestavy a nyní dosáhl náš mladý stoper Jakub Pokorný dalšího dílčího úspěchu. Už dříve jsme informovali, že společně s Tomášem Weberem figurovali jako náhradníci v nominaci na přátelský zápas ČR U20 s Francií, který se koná ve Znojmě. Po úterním utkání v Třinci přišlo oficiální potvrzení na klub, že byl Kuba dodatečně nominován. Už dnes tedy trénuje s českou reprezentací a možná si i ve čtvrtek připíše první start za naši reprezentaci. O důvod více, proč navštívit toto atraktivní utkání a Městský stadion v Horním parku.
23.3.Sedmnáctka vstoupila do jara domácí remízou s HFK OlomoucZNO - HFK 1:1, 19.kolo | redakceZ n o j m o - Svůj první jarní mistrovský zápas má za sebou také naše kategorie U17. V domácím prostředí přivítala HFK Olomouc a byla to dramatická bitva, v které nás ve 26. minutě dostal do vedení Vojtěch Švarc (foto), bohužel Hanákům se povedlo ještě do přestávky vyrovnat. V dalším průběhu už žádné branky nepadly a oba týmy se tak rozešly smírně.