Zachráněni!

Zachráněni! Dnešní zápas definitivně rozhodl, že ve Znojmě se bude poprvé v historii hrát 2.liga i třetí sezonu za sebou. Pomohl k tomu bod z Varnsdorfu, který byl nakonec i málo, protože po většinu zápasu naši borci gólem Oklešťka vedli a ztratili tři body až 3 minuty před koncem. Na výhru tak čekáme od 18.3., jsme ale jarním remízovým králem (7 krát na jaře) a celkem jich máme 10 (náš dnešní soupeř pak dokonce ještě o dvě více). V posledním kole hostíme sestupující Spartu Praha B v sobotu 26.5. od 17:00. Aktuálně jsme poskočili o další příčku a jsme na 11.pozici. Můžeme tak po posledním kole překonat historické 11.místo ze sezony 1992/93! Přijďte všichni!!! Do MSFL sestupuje Třinec!

29.k.2.liga, sobota 19.5.2012
FK Varnsdorf - 1.SC Znojmo FK  1:1  (0:0)
Branky: 87. Hikspoors - 47. Okleštěk
ŽK: 42.Hozda - 54.Hrubý
Rozhodčí: Váňa - Filípek, Košec
FK Varnsdorf: Porcal - Breite, Pimpara, Cana, Martan (46.Volf), Mach, Melunovič (46.Hikspoors), Hozda(K), Chod (69.Stehlík), Rudnytskyy, Filip
1.SC Znojmo FK: Hrubý - Avdič, Yonov, Cihlář, Zifčák (52.Rolinc), Okleštěk, Lacko, Vašíček (61.Mandula), Hříbek, Lukáš (81.Švarc), Hnaníček
Počet diváků: 520

Znojmu stačilo ze zápasu získat bod a mělo jistou záchranu bez ohledu na výsledek Třince. Hosté však nešli od začátku za jedním, ale rovnou za třemi body. Hned v úvodní čtvrthodině se v dobré možnosti ocitl Zifčák a také Vašíček. Jenže prvně jmenovaný měl vychýlená mířidla a druhý byl v těsném ofsajdu. Okleštěk v 39. minutě mezi tři tyče mířil, jenže jeho tvrdou ránu lapil brankář Porcal. I domácí se snažili být aktivní, největší šanci si ovšem schovali až na úplný závěru první půle. Hrubý musel napnout všechny síly, aby vytěsnil Breiteho povedenou ránu.

Do druhé půle vstoupili Jihomoravané velmi dobře. V 47. minutě totiž dokázal zužitkovat přímý kop Tomáš Okleštěk a přesnou ranou přes zeď nedal Porcalovi šanci. Ve zbývajících minutách už se zdálo, že tři body poputují do Znojma. Jenže to nesměl být v varnsdorfském kádru Holanďan Ronald Hikspoors. Tři minuty před koncem utkání totiž poslal hlavou míč za Hrubého.

Znojmo sice mohla ztráta tří bodů mrzet, nicméně i bod mu stačí kolo před koncem druhé ligy na jistou záchranu. Třinec navíc neuspěl v Jihlavě a zpečetil tak svůj sestup do MSFL a na ten před začátkem letošního ročníku Třinec rozhodně nikdo nepasoval.

• 29.k.2.liga: FK Varnsdorf-1.SC Znojmo 1:1 tiskovka | přehrát
  • 29.k.2.liga: FK Varnsdorf - 1.SC Znojmo 1:1 (0:0) | přehrát