Odložený zápas v Opavě vyplnil přípravný duel se Slováckem B

Letošní důvody odložených utkání jsou známé a potkalo to i naše mužstvo. To mělo v sobotu hrát mistrovské utkání v Opavě. Sněhová kalamita na severu Moravy nedovolila zápas odehrát. Trenéři zareagovali rychle a domluvili přípravný zápas na UT v Uherském Hradišti.

přípr., sobota 6.4.2013
1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště) - 1.SC Znojmo FK  1:2  (0:1)
Branky: 69´ - 28´ Nepožitek, 79´ Heinz
1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště): Heča - Banasik, Mikulice, Křivánek, Ohnutek – Šimulikovski, Trávník, Holek, Fujerík, Jeleček – Lukáš
střídali: Prajda, Bartoš, Kolínek, Kristys a Chvojka
Trenér: Palínek
1.SC Znojmo FK: Hrubý – Hříbek (13´Lacko), Yonov (46´ Podzemský), Mička, Mudra – Helísek, Hnaníček, Buchta, Cihlář - Nepožitek (46´ Okleštěk) – Heinz
Trenéři: Kalvoda, Sobota

Do zápasu lépe vstoupili hosté a do první vážné šance se dostal Hnaníček. Jeho střela z velkého úhlu orazítkovala tyč. Potom se do šancí dostali Heinz s Nepožitkem, ale zaváhali se zakončením. Černou kaňkou utkání bylo hrubé faulování hostujícího Romana Hříbka na oplocení hřiště. Náš hráč tak musel pro poranění kolena do kabin. Domácí hráči se zřejmě chtěli ukázat před přihlížejícím trenérem A týmu Habancem a dalšími tvrdými zákroky vnesli do utkání nervozitu. Znojmo se ale nenechalo rozhodit a pěknými kombinacemi dělalo svému trenérovi radost. Po jedné takové kombinaci, kterou zakončil Nepožitek, se dostali Jihomoravané do vedení. Přestože se mohla za zády Heče ještě několikrát vlnit síť, šlo se na přestávku za stavu 0:1.

Do druhé půle přišli do zálohy Okleštěk a Podzemský, Hnaníček se posunul na post stopera. Posledně jmenovaný odehrál stejně jako v mistrovských utkáních kvalitní zápas. Lacko se ve druhém poločase posunul na kraj zálohy a dělal krajnímu obránci veliké starosti. Matúš musel v 65. minutě také pro zranění předčasně do kabiny. Naštěstí jak Hříbek, tak Lacko po zápase mohli trenéru Kalvodovi oznámit, že zranění nebude vážné a do dalšího zápasu budou připraveni. Domácí nechtěli odejít poraženi. Po standardní situaci – rohovém kopu, využili nedůrazu v obraně a srovnali na 1:1. Na druhé straně chtělo ale Znojmo vyhrát a proti byli hlavně Mudra, Helísek a Heinz. Posledně jmenovaný po centru Mudry poslal míč hlavou za záda Heče.

Do utkání nenastoupili Švarc, Lukáš, Odehnal, Šilinger D., Doleček a Ševčík. Byli "povolání" na farmu (Slovan Rosice). MSFL se totiž až na výjimky hrála. Divize však ne a tak Třebíč "pustila" Podzemského. Zifčák je zraněný ze zápasu Divize D z minulého týdne.