V sobotu 25.5.2013 jsme zajížděli na mistrovské utkání do Velkého Meziříčí.

FC Velké Meziříčí - 1.SC Znojmo FK  2:5  (2:2)
Branky: nehlášeno - Procházka 3, Fiala, Švejda
FC Velké Meziříčí: Klima - Ciešlak (52. Adam), Kořínek, Poul, Karmazín - Mičánek, Pololáník, Hejátko, Mužátko - Mezlík, Minařík
1.SC Znojmo FK: Trmal - Dufek, Rapouch, Kulíšek (60. Anderle), Fiala - Švejkar, Kubejka, Procházka, Matěj - Peřinka, Švejda

Naši hráči jako by byli frustrovaní tím že hráli utkání jako druzí. V 6min na polovině hřiště šli zbytečně naši stopeři do rizikového míče. Domácí útočník si je chytře obhodil a z malého vápna obstřelil Trmala 1:0. Ve 13min si na odražený míč naběhl ze středu hřiště Rapouch,ale jeho střela skončila v náručí domácího brankaře. Ve 20min šel po přesném prostrčení sám na bránu Fiala, ale opět trefuje náruč brankaře. Ve 22min se naopak podruhé prosadili středem domácí a opět osamocenej hráč na malém vápně zakončuje křižně do naši brány 2:0.V 31min jsme ještě vykřesali jiskřičku, to když jako v předchozích utkání nás postavil na nohy přesně zahraný rohový kop Procházky. Po tomto rohovém kopu se hlavou již prosadil Fiala 2:1. Minutu před poločasovým hvizdem Švejkar zrychlil na polovině hřiště autové vhazování a vybídl k rychlému protiútoku Procházku. Ten se v těchto situacích dokáže zorientovat a obstřeluje brankaře 2:2.

Po poločase v 36min se podařil dokonalý zvrat ve skóre. Švejkar zatáhl míč po levé straně a po centru do pokutového území domácích se odražený míč dostal k Procházkovi a bylo 2:3. V 38min opět po levé straně zatáhl Švejkar míč a následný centrovaný míč se odrazil ke Švejdovi.Ten se s tím nepáral a zavěsil nechytatelně pod břevno 2:4. Jako v předchozím utkání i tentokrát nám vyšel druhý poločas. V 52mi střídaji domácí Ciešlaka nahrazuje Adam.V 60min nahradil Kulíška – Anderle. V 65min ke střele natáhl Filala.Jeho střela šla do tyče a přes celou bránu. Nepozornosti obránců využil Procházka a zvyšuje na 2:5. V 67min šel opět do brejku osamocený Fiala, bohužel znovu vyprášil jen rukavice domácího brankaře.V 68min musel ještě ukázat své brankařské umění Trmal a dvakrát po sobě vytěsnil míč na břevno.Následné dorážky stačil vykrýt a tak jsme zaslouženě zvítězili 2:5. V úterý 28.5.2013 nás na domácím hřišti v 15:00 prověří Slovácko a to bude jiný level.