Bylo příjemné si zaútočit, pochvaloval si obránce juniorky Jakub Honz

Bylo příjemné si zaútočit, pochvaloval si obránce juniorky Jakub Honz Z n o j m o - Jakub Honz si prošel v minulém roce velmi těžkým zraněním. Dokázal se však vrátit na trávník a nyní už brázdí ve znojemském dresu za juniorku kraj obrany. V rozhovoru jsme si povídali nejen o zmíněném zranění, ale také o čtvrtečním utkání s Pardubicemi, které náš tým zvládl na jedničku a zvítězil 4:0.

Ty jsi přišel takřka o celý podzim kvůli zranění, můžeš prozradit o jaké zranění šlo?
Přetrhl jsem si křížový vaz a oba menisky.

To je v takto mladém věku poměrně těžké zranění, jak jsi se s tím vyrovnával?
Prvně dost těžko, časem se to ale zlepšilo. Teď už s tím nemám žádné problémy.

Návrat na hřiště je tedy pro tebe i taková velká osobní výhra?
To určitě. Nebylo to jednoduché, rekonvalescence trvala o něco déle, než jsem si představoval, ale povedlo se.

V utkání s Pardubicemi jsi musel o půli střídat. Bylo to vynucené kvůli nějakému zranění?
Na předzápasové rozcvičce jsem dostal koňara, takže to bylo takové nešťastné.

Ale na hřišti nevypadalo, že by tě to nějak omezovalo?
V první půli to bylo přes bolest. Za stavu 3:0 pak nebyl do druhé půle důvod zůstávat, nebylo třeba riskovat, raději si odpočinu.

Pojďme k hodnocení utkání, to byla na hřišti poměrně jasná záležitost?
Měli jsme velice dobrý začátek, dali jsme dva rychlé góly. V jisté chvíli jsme ale trochu přestali hrát a začali nakopávat dlouhé balóny. Zápas mohl skončit 5, 6:0. Mohli jsme z toho hlavně v první půli vytěžit více.

Byl jsi rád, že jsi si mohl i zaútočit? Šance v ostatních utkání na to příliš není, teď jsi měl možnost si to vynahradit.
Vzadu jsme neměli skoro vůbec nic, takže jsme v podstatě jen útočili. Bylo příjemnější si zaútočit, než jenom bránit.

V utkání jsi měl jednu velmi povedenou střelu při náběhu z druhé vlny. Mrzí tě, že neprošla do sítě?
Samozřejmě. Je to škoda, mohla to být moje první trefa a mohl by se pak do budoucnosti roztrhnout s góly pytel. (s úsměvem)

Tři zápasy bez prohry. Vládne teď v kabině velká pohoda?
Samozřejmě, každý rád vyhrává. Hraje se lépe, když jdete do utkání s pocitem, že se v minulém kole vyhrálo. Sestava se také moc nemění, i to pomáhá.

Dodala vám hodně sebevědomí výhra v minulém zápase na Slavii?
Porazit prvního dodá sebevědomí každému. Atmosféra je úplně jiná, než když se prohraje, a pak je to znát i na tréninku a v příštím utkání.