Trenér Kučera: Břeclav splnila účel, podobný duel čekám i v poháru

Trenér Kučera: Břeclav splnila účel, podobný duel čekám i v poháru Z n o j m o - Naši fotbalisté mají za sebou poslední přípravné utkání. Nad třetiligovou Břeclavi vyhráli v úmorném vedru 3:0. Trenér Radim Kučera si pochvaloval udržení čistého konta a bral utkání také jako ideální test před sobotním pohárovým utkáním v Pelhřimově. Břeclav v první půli pečlivě bránila a na našem týmu bylo dobývat. Stejný scénář lze očekávat i v sobotu.

Poslední utkání přípravy, jak byste ho zhodnotil? Předpokládám, že je spokojenost s čistým kontem?
Před zápasem jsem apeloval na hráče, že bychom už měli uhrát nulu. Čisté konto mi tak samozřejmě udělalo radost, ani jsme soupeře nepustili do nějakých velkých příležitostí. Do defenzivy pracovali kluci dobře. Ve velkém vedru zápas splnil svůj účel. Některé hráče jsem nechal v delším vytížení. Stále se rozhoduji o základní sestavu, mám více variant. Někteří hráči se dostávají do formy lépe. Tréninkové metody jsou se mnou jiné, hráči si ještě zvykají a vše teprve přijde. Zápas s Břeclaví pro mě splnil účel, že měl dobré zatížení. Nedostal jsme branku, tři jsme dali a v závěru utkání měli ještě několik dobrých možností. Brankový rozdíl mohl být větší.

Po první půli vedeme nad Břeclaví 1:0. Celou první půli to bylo především o trpělivosti. Nakonec se nám povedlo využít nepřesnou rozehrávku.

Posted by 1.SC Znojmo on 21. červenec 2015

Byl to před pohárem ideální test? Dá se očekávat podobné utkání, soupeř bude pečlivě bránit, horko bude asi také stejné...
Ano, byl to ideální test před pohárem. Myslím si, že proti Pelhřimovu to bude podobné. Myslím si, že to bude mít ještě větší drajv, bude tam více diváků, bude to vyhecovanější. Každé mužstvo, které drží s favoritem dlouho vyrovnaný stav nebo vede, tak je to pro favorita složité. Po chybě Břeclavi jsme dali gól a pak se nám hrálo lépe, doufám, že to tak bude i v sobotním zápase.