Sedmnáctka vstoupila do jara domácí remízou s HFK Olomouc

Sedmnáctka vstoupila do jara domácí remízou s HFK Olomouc Z n o j m o - Svůj první jarní mistrovský zápas má za sebou také naše kategorie U17. V domácím prostředí přivítala HFK Olomouc a byla to dramatická bitva, v které nás ve 26. minutě dostal do vedení Vojtěch Švarc (foto), bohužel Hanákům se povedlo ještě do přestávky vyrovnat. V dalším průběhu už žádné branky nepadly a oba týmy se tak rozešly smírně.

N3. (Čafka), neděle 20.3.2016
1.SC Znojmo FK - 1. HFK Olomouc  1:1  (1:1)
Branky: 26. V. Švarc - 36. Přenosil
ŽK: 35. T. Procházka II - 69. Konečný, 76. Novák, 79. Fleischmann
Rozhodčí: Polák - Vodák, Vařacha
1.SC Znojmo FK: Koukal - Novotný, Křivánek, Koch, Hambálek - T. Procházka I, Veselý, Moravec, Najnar (41. Dolejší) - T. Procházka II, Švarc
1. HFK Olomouc: Kvapil - Henkl, Novák, Přenosil, Elsner - Kotek (25. Král, 55. Divják), Stoklasa, Kročil, Koupil (64. Fleischmann) - Vinter, Konečný

Jiří Kotlán (Znojmo): První mistrovské utkání jsme odehráli na domácí půdě s HFK Olomouc. Jelikož jsme celou zimní přípravu odtrénovali a odehráli na umělé trávě, tak jsme měli obavy, jak se se změnou srovnají hráči. První poločas jsme byli aktivnější a v 10. minutě se prosadil rychlostně Švarc a přeloboval vyběhnutého brankaře. Hráči HFK se nemohli dostat do tempa a hrozili jen z přímých trestných kopů z větší vzdálenosti. To nám dělalo potíže, protože byla znatelná výšková převaha hráčů Olomouce. Také nám dělal potíže slabý důraz v pokutovém území. To se nám vymstilo v 37. minutě. Po dalším přímém kopu hostů míč doletěl na roh malého vápna, kde ještě stačil hlavičku brankař Koukal vyrazit, ale nikomu se nepodařilo míč uklidit do bezpečí. Tak se Přenosil rozhodl ho uklidit do naši brány a bylo 1:1. Za tohoto stavu ještě brankař hostů Kvapil vytáhl pár zákroků, kterými zlikvidoval naše snažení. Ve 45. minutě jsme měli velkou šanci, kdy po centru Švarce do tyče hlavičkoval útočník Tomáš Procházka. Celý druhý poločas se hrálo na obou stranách s mnoha nepřesnostmi a špatně vyřešenými finálními fázemi. Proto lze jen konstatovat, že remíza je spravedlivým výsledkem pro oba týmy.