Starší dorost se s domácím prostředím výhrou nerozloučil

Starší dorost se s domácím prostředím výhrou nerozloučil Z n o j m o - Na minulý týden nebude náš starší dorost vzpomínat s láskou. Ve čtvrtek podlehl v oslabené sestavě na domácí půdě vysoko Prostějovu, výsledkově se pak nepovedlo ani nedělní derby s Hodonínem. Soupeř zvítězil 2:1. Všechny tři branky padly v prvním dějství a v rozmezí patnácti minut. I přes prohru však trenér Zlámal své svěřence pochválil za předvedenou výkon v druhém poločasu.

23. (Čafka), neděle 8.5.2016
1.SC Znojmo FK - FK Hodonín  1:2  (1:2)
Branky: 30. Wascher - 25. a 40. Dovhanyuk
ŽK: 80. Landšperský - 51. Mokruša, 87. Varmuža, 89. Šimánek
Rozhodčí: Nováček - Petrucha, Kacká
1.SC Znojmo FK: Šurkala - Garčic, Pacula, Pelán (46. Tofl), Šmíd - Franc (73. Procházka), Fukal (c) - Kaššai, Landšperský, Švejkar - Wascher
FK Hodonín: Tóth (41. Sova) - Mazel (75. Bidmon), Válek, Chaloupka (90. Vaněk), Konečný (c) - Hlaváč (86. Rozkydal), Mokruša, Parma, Varmuža - Dovhanyuk, Šimánek
Počet diváků: 80

Už jen v rovině velké teorie se po prohře s Třincem nachází pro naše barvy boj o třetí místo. Tři kola před koncem totiž ztrácíme z šestého místa tabulky na třetí Třinec devět bodů, Slezané mají ale zápas navíc. Do kupy se začínají dávat alespoň marodi, na lavičce už byl Tomáš Procházka, ve stavu zraněných tak registrujeme "pouze" duo Zděnek Hříbek a Adam Dúcký.

Předposlední Hodonín byl v tomto utkání papírovým outsiderem. Ale dobře víte, jak to někdy s papírovým předpoklady bývá. O osudu utkání rozhodla patnáctiminutovka v prvním poločasu. To se do role hrdiny pasoval hodonínský Pavel Dovhanyuk a dvěma přesnými zásahy zajistil svému tým tři body. Na jeho první trefu jsme ještě dokázali reagovat brankou Adama Waschera, další vedení soupeře už se nám ale srovnat nepovedlo. A to i přesto, že jsme ve druhém poločase diktovali tempa a povedlo se nám vytvořit si řadu šancí.

Zápas s Hodonínem byl pro naši devatenáctku posledním domácím utkáním v této sezóně. Na svěřence trenéra Luďka Zlámala nyní čekají tři utkání na hřištích soupeřů - v Třinci, v Líšni a Holici.

Luděk Zlámal (Znojmo): V prvním poločase jsme se dopustili několika chyb v defenzivě, z toho soupeř dvě potrestal. Na první jsme dokázali odpovědět a srovnat skóre, na tu druhou už nikoli. I přes dobrou hru ve druhém dějství a vytvoření si několika příležitostí ke srovnání se nám díky nedůrazu a otálení v zakončení toto nepodařilo. Přesto pochvala všem za druhý poločas.