Kdybychom vyhráli, užil bych si to víc, říká o debutu ve FNL Pavel Sokol

Kdybychom vyhráli, užil bych si to víc, říká o debutu ve FNL Pavel Sokol Z n o j m o - Dočkal se. Dvacetiletý krajní záložník Pavel Sokol absolvoval v sobotu v utkání proti Vítkovicím svůj debut ve Fortuna národní lize. Na hřiště přišel ve druhé půli za nepříznivého stavu 0:3, který se ji bohužel nepovedlo zvrátit. Mladý hráč, jež přišel v zimě na poslední chvíli ze Zbrojovky Brno, svůj premiérový start ve FNL rozebral v našem rozhovoru.

Pavle, asi sis svůj debut ve Fortuna národní lize představoval trochu veselejší?
Rád bych, kdyby to bylo za příznivějších okolností. Prvních patnáct minut jsme byli lepší, ale dva rychlé góly Vítkovice uklidnily a utkání s pohlídaly.

Užil sis první minuty v druhé lize i navzdory prohře?
Kdybychom vyhráli, užil bych si to pochopitelně víc, prohra pro nás byla hořkou pilulkou.

Ty jsi delší dobu nehrál, poslední utkání jsi odehrál za Zbrojovku v Juniorské lize. Jak složité bylo chytat tempo?
Juniorská liga se s FNL moc srovnat nedá. Druhá liga je rychlejší, soubojovější.

Vypozoroval si něco, v čem se potřebuješ zlepšit?
Hlavně souboje, tam se potřebuju zlepšit. Zpevnit se a být v těchto soubojích odolnější.

Trenér tě ve druhé půli poslal na hřišti oživit hru, něco změnit...
Přesně, abych šel do tahu, rozběhl to za obranu. Ale moc to nešlo, protože Vítkovice byly zalezlé, hrály na brejky. Betonovaly, s čímž jsme si nedokázali poradit.

👏Gratulujeme k debutu ve @fnliga! #soky #1scznojmofk #vsvitkovice

Příspěvek sdílený 1.SC Znojmo FK (@1scznojmofk),

Dostal ses sám k několika centrům, ale finální fáze nám v celém utkání vůbec nevycházela...
Ať už jsem tam poslal centr já nebo kdokoliv jiný, tak si myslím, že nás bylo málo v pokutovém území. Vítkovice tyto míče odvracely, navíc jsme neměli ani odrazky a soupeř chodil do protiútoků a mohli jsme ještě inkasovat.

Gratuloval ti někdo k debutu?
Nikdo mi negratuloval, snad jen jeden kamarád z Chrudimi, kde bydlím, ale jinak ne.

V pátek nás čeká Táborsko, myslíš, že bys mohl opět zasáhnout do zápasu?
Myslím si, že na pár minut bych mohl do utkání opět zasáhnout. Doufám jen, že už to bude za příznivějšího skóre. (s úsměvem)

Prohra s Vítkovicemi byla první na jaře. Jaký vliv měla na kabinu?
V kabině i po utkání v autobusu jsme si to vyříkali, nyní už se musíme koncentrovat na další zápas, který nás čeká proti Táborsku.