Mít kariéru jako Bacary Sagna? Vůbec bych se nezlobil, usmívá se kometa přípravy František Malár

Mít kariéru jako Bacary Sagna? Vůbec bych se nezlobil, usmívá se kometa přípravy František Malár Z n o j m o - Aktuální letní příprava zrodila jedno příjemné překvapení. Devatenáctiletý stoper František Malár se jako jediný z hráčů, který končili v U19, prosadil v A-týmu. Trenéra Balcárka zaujal hned na prvním tréninku a svůj potenciál potvrdil i v přípravných zápasech, naposled se výkonem blýskl v duelu proti Baníku Ostrava. V rozhovoru jsme si povídali nejen o všech zmíněných věcech, ale i o přezdívce, kterou v kabině dostal, i o tom jaké bylo hrát proti Milanu Barošovi.

 
 
 

Ty jsi nebyl postem vždy stoper, že?
Hrával jsem středního defenzivního záložníka, v Jihlavě jsem byl na tomto postu takřka šest let. Až ke konci jsem se posunul na stopera, protože jsem byl v A-dorostu mezi staršími a záloha byla nabitá, tak mě trenér dal na stopera.

Trenér znojemského staršího dorostu Luděk Zlámal říkal, že při tvém návratu ti hledal celou zimní přípravu vhodný post. Nakonec to byl právě stoper. Cítíš se na této pozici opravdu nejlépe?
Vždy jsem chtěl hrávat středního záložníka, stoperský post jsem neměl moc v oblibě, ale potom jsem zjistil, že mi svědčí nejlíp, takže spokojenost.

Měl jsi krom začátku přípravy s A-týmem Znojmem i nějaké jiné varianty?
Neměl, byl jsem rád, že hráči, kteří vycházeli ze znojemské U19, měli všichni šanci zapojit se do přípravy A-týmu. Pak už to bylo jen na nás. Jsem rád, že se mi povedlo prosadit se.

Takže takový vabank?
Přesně tak.

FRANTIŠEK MALÁR

S fotbalem začínal rodák z Brna v Hlubokých Mašůvkách. Poté jeho kroky vedly na hostování do Znojma a posléze také do Jihlavy. Zde se v roce 2013 změnilo hostování v přestup. Franta si zde vyzkoušel také 1. dorosteneckou ligu, v níž odehrál za dvě sezóně celkem 29 utkání. V zimě 2017 se rozhodl pro návrat do Znojma. Trenér Zlámal mu našel pozici stopera, na kterém odehrál devatenáctiletý fotbalista jaro ve velké formě. (STOPER, 19 LET)

Přezdívku Bacary vymyslel Šami na prvním tréninku, usmívá se mladý stoper

Hned první den přípravy si tě každý v kabině pamatoval, měl jsi totiž celkem extravagantní účes. Byl to nějaký záměr?
Byli jsme s rodinou na dovolené v Egyptě a každý rok jsem si tam nechával dělat účes, tento se mi hodně líbil, tak jsem si ho nechal i do přípravy. Určitě si ho nechám znova.

Vzhledem k účesu si dostal přezdívku Bacary podle hráče Manchesteru City Bacary Sagni...
To vymyslel Šami hned (Rosťa Šamánek pozn. redakce) na prvním tréninku. (s úsměvem)

Mít takovou kariéru jako Bacary Sagna by ti asi nevadilo?
Vůbec by mi to nevadilo. (s úsměvem)

Jsem rád, že mi dal trenér Balcárek šanci

Můžeš posoudit, jaký je rozdíl mezi tréninkovým procesem prvoligového dorostu a druholigového týmu?
V Jihlavě byla dorostenecká liga na vysoké úrovni, ale s tréninkovým procesem v seniorské druhé lize se to nedá srovnat. Tréninky jsou namáhavější, je to víc taktičtější, v dorostu běhá každý nahoru, dolů, je to takový splašenější fotbal.

Pomohlo ti, že vás bylo na začátku přípravy z U19 více a nebylo si "hozen" do kabiny sám?
Určitě. I teď, kdyby tu byl někdo stejně starý, bylo by to fajn, i když tu samozřejmě jsou mladší hráči Štrombi (David Štrombach pozn. red.). Ve dvou se to vždy líp táhne, ale kabina a kluci jsou naprosto v pohodě, nemůžu si na nic stěžovat.

Čekal jsi, že hned od úvodu takhle trenéra Balcárka zaujmeš?
To jsem úplně nečekal a samozřejmě jsem rád, že mi dal trenér Balcárek šanci.

Když jsem byl malý nosil Barošův dres, teď jsem proti němu hrál

Který z dosavadních přípravných zápasů byl pro tebe nejnáročnější?
Tak to nevím. Přišly mi všechny celkem podobný, ale asi s Baníkem, kdy do druhé půle nastoupili Šašinka s Barošem. To se bránilo hodně těžce, Baroš má velké zkušenosti a Šašinka byl hodně důrazný.

Jaké bylo bránit vítěze Ligy mistrů?
Už když jsme jeli na zápas, chtěl jsem si proti němu hodně moc zahrát. Jako malý jsem nosil jeho dres. Teď jsem proti němu nastoupil, byl jsme hodně šťastný, že jsem si mohl zahrát proti takovému hráči.

Trenér Balcárek tě po utkání za výkon chválil, to asi dodá elán do další práce?
Samozřejmě, za pochvalu jsem rád. Budu dál makat a uvidí se.

Jaké jsou tvoje cíle pro podzimní část sezóny?
Chtěl bych se prosadit do kádru a odehrát co nejvíce zápasů, abych byl herně vytížený, protože si myslím, že jen tak se posunu někam dál. Pak se uvidí. (s úsměvem)

Když k tomu dojde a nastoupíš za Znojmo, vybral sis na dres třináctku. Bylo to z nějakého důvodu? Třináctku moc hráčů nenosí, naposled ji nosil v 1.SC Bronislav Stáňa...
Jsem rád jiný a třináctku moc hráčů rádo nemá, tak jsem si ji vzal. Myslím si, že mi přinese štěstí. Už jsem ji chtěl dřív, akorát nebyla ani v Jihlavě, ani ve Znojmě v devatenáctce.

 
 
 
 
Podobné články
 
Copyright © 2009-2018 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin