Z jihu Moravy na jih Čech

Z jihu Moravy na jih Čech Z n o j m o - Asi oba týmy z jihu naší republiky by si přály, aby jejich vzájemný souboj byl bojem o postup do nejvyšší soutěže. Leč ani jednomu z nich se jarní část nedaří tak, jak by si přál. Teoreticky je samozřejmě ve vývoji FNL v posledních kolech všechno, ale reálně alespoň pro tuto chvíli půjde o boj o 6.místo.

 
 
 

"V Českých Budějovicích by chtěl žít každý" - tak zní známá věta z jedné Cimrmanovských her. Naši fotbalisté tam žít nechtějí, ale body by si rádi odvezli. Proti komu vlastně nastoupíme? Asi tomu nebudete věřit, ale na jaře je na to SK Dynamo České Budějovice ještě o něco málo hůře než náš tým. To něco málo je 1 bod, o který mají Jihočeši méně než Znojmáci. Na jaře tak náš soupeř z 8 zápasů získal jen 7 bodů. Na podzim jich ale získal 28, takže mu stále patří přijatelná 6.příčka, přestože si na jihu Čech představovali na jaře boj o postup. Náš tým klesl po sobotních zápasech na 8.příčku, ale pokud by se mu podařilo na hřišti černobílých získat všechny tři body, poskočili bychom na zmiňovanou příčku právě my před našeho soupeře. Z posledních 10 zápasů FNL má SK Dynamo České Budějovice pouhých 8 bodů! Zase jinou optikou bychom mohli říct, že z posledních 3 zápasů Jihočeši dva vyhráli! Čekalo se (podobně jako u našeho týmu), že na výhru z předchozího duelu navážou, ale prohra na půdě Vítkovic bylo asi ještě méně čekaná než naše domácí prohra s lepším Třincem.

Na podzim jsme doma s českobudějovickým SK Dynamo remizovali 1:1, když se za nás trefil dnes už brněnský Tonda Růsek, který srovnával v 16.minutě po tříminutovém vedení hostů. Další branka pak už před více jak šesti sty diváky nepadla.

Z hlediska našich vzájemných duelů jsme se doposud ve FNL střetli pětkrát, po jedné domácí výhře to bylo na každé straně, zbývající tři duely skončily remízou.

SK Dynamo České Budějovice ve svém posledním odehraném a zmiňovaném prohraném zápase ve Vítkovicích nastoupilo v této sestavě: Křížek – Vondra (67. Řezáč), Havel, Kladrubský (C), Pouček – Čavoš, Javorek – Nitrianský, Pešek, Puchel (64. Švantner) – Táborský. Nutno dodat, že to byla oslabená sestava především kvůli karetním trestům. Tudíž proti našim fotbalistům i vzhledem ke zmiňované prohře lze očekávat výrazné změny v domácím složení hráčů, kteří zasáhnou do zápasu. Hned tři hráči soupeře jsou nejlepšími střelci klubu - s pěti brankami se o tuto poctu dělí Pešek, Táborský a Sukisa z Demokratické republiky Kongo. Všichni tři se tak postarali o téměř polovinu branek svého týmu. Trenér David Horejš ale asi má velkou radost z počtu inkasovaných branek svého celku. Jistě by si samozřejmě jako každý přál neinkasovat, ale i tak dostat v průměru jen přesně jeden gól na utkání je druhý nejlepší počin po Pardubicích ve FNL!

Naši borci budou chtít jistě na výsledek svého minulého zápasu doma proti Třinci brzy zapomenout a raději navázat na úspěch v posledních dvou venkovních duelech. Přestože anketa na stránkách našeho klubu vyznívá poněkud pesimisticky, doufáme, že naši věrní fanoušci budou při nás stát i v době, kdy se nedaří a třeba se to podaří opět právě v Českých Budějovicích!

 
 
 
 
Zápasový servis
Aktuálně
Z fóra
  • AdminMilanŠoba: Přeposílám vzkaz z Brazílie: Hello friends!! I am a collector of ...
  • Jiří_M.: I kdyby bylo vstupné poslední zápas zadarmo, nevěřím, že by ...
  • Junior28: Navrhuji, aby do utkání s Příbramí nastoupili hráči s dresy ...
  • Hodakkarel: Todor bohužel nesplňuje kvalifikační podmínky pro asistenta v profesionálním klubu. ...
  • HodakKarel: PO podzimu se především zranili v té době klíčoví hráči..Cihlář, ...
  • ZerekSu: Není poté otázka ho zkusit angažovat na pozici asistenta? :-)...i ...
 
Copyright © 2009-2018 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin