Starší dorost B útočí na čelo tabulky

Opět velmi důležitý zápas pro naše borce se odehrál v sobotu v Mutěnicích. Při přijezdu na stadion jsme se krátce mohli podívat jak na umělé trávě válčí ženy s kulatým nesmyslem a pak jsme na hřiště, naštěstí na přírodní trávu vběhli i my.

17.kolo, sobota 10.4.2010
FK Mutěnice - 1.SC Znojmo-mládež, spolek B  0:1  (0:1)
Branky: Ulrych
ŽK: Slušný
1.SC Znojmo-mládež, spolek B: Doleček - Peřinka, Slušný, Odehnal, Müller - Ulrych, Šplíchal, Hladík (83.Jakub), Chaloupka (69.Hlávka) - Benda, Šabaka (90.Honz)

V chladném počasí měli první šanci domácí, Po rohovém kopu ve 14. minutě se z hranice velkého vápna opřel do míče domácí záložník Lamáček a Doleček, který dnes v brance nahradil Svatušku se musel činit, střelu vyrazil na roh. V 16. minutě opět střela mutěnických, ale letěla nad branku. Ve 22. minutě se ke standartní situaci postavil Chaloupka a přestřelil. Ve 25. minutě zahrozili domácí, střelu domácího záložníka Doleček sice až na podruhé, ale kryl. Ve 26. minutě jsme otevřeli a jak se později ukázalo tak i uzavřeli skóre na 1:0 v náš prospěch. Šplíchal přihrál hlavou po chybě domácí obrany Ulrychovi a ten zavěsil do sítě. Ve 43. minutě jsme kopali rohový kop a Šplíchal hlavičkoval jen těsně nad. Z protiútoku ohrozili Mutěnice branku Dolečka, ale nijak vážně. Ve 45. minutě trefil Chaloupka z výhodné pozice v ofsajdu postaveného Bendu.

Druhou půli nebojovali soupeři jen proti sobě, ale dalším protivníkem jim byl silný vítr, který zde pod Búdami foukal. V 59. minutě se po ose Ulrych, Benda dostal míč k Hladíkovi a ten trefil pouze brankáře. V 85. minutě trefil Benda nohy domácí brankáře. Největší šance mutěnických přišla v samém závěru. V 90. minutě Slušný před pokutovým územím netakticky stáhl domácího útočníka, míč se po standartní situaci dostal až k blízkosti Dolečkovy brány a tam domácí útočník trefil snad z pěti metrů břevno. Krátce poté zápas skončil.

"Soupeře jsme do ničeho nepustili, jedinou šanci měl v poslední minutě po naši hloupé chybě. Je důležité, že jsme opět bodovali naplno." hodnotil utkání trenér Miroslav Steinhauser