Mladší dorost A sahal po bodu, ale rozhodčí byl proti

Mladší dorost A sahal po bodu, ale rozhodčí byl proti Zápas začal tak jako u starších minutou ticha a poté ve velmi vražedném tempu a velmi od podlahy. Naši borci, ale závěr po režii hlavního rozhodčího nezvládli.

22.kolo, sobota 17.4.2010
Městský FK Frýdek-Místek - 1.SC Znojmo FK  4:3  (3:3)
Branky: Stáňa, Šplíchal, Ulrych
ŽK: Šplíchal
1.SC Znojmo FK: Šturala - Kazdera (20.Eliáš) Vítek, Karásek, Beneš - Svída, Šplíchal, Stáňa, Kocián (71.Sobotka) - Ulrych, Sýkora

V 5. minutě prohrál Kazdera osobní souboj a domácí otevřeli skóre, 1:0. V 7. minutě si narazil dvakrát Stáňa s Ulrychem a prvně jmenovaný překonal obloučkme asi z 20 metrů brankáře Frýdku. Ve 14. minutě domácí nakopli dlouhý míč, Svída nepokryla protihráče a ten hlavou na před týč se štěstím pod Šturalem skóroval podruhé, 2:1. V 16. minutě vystřelil Šplíchal z dálky a míč doskákal až k pravé tyči, 2:2. Ve 24. minutě proletěl opět dlouhý míč až za naši obranu, Vítek ho pouze prodloužil za sebe a frýdecko-místecký útočník ho potřetí uklidil do sítě, 3:2. Ve 27. minutě vystřelil Ulrych opět celkem z dálky a vyrovnal na 3:3. Ve 28. minutě zazdil domácí útočník tutovku, když přestřelil ze devíti metrů branku.

Druhá půle už nebyla tak divoká jako ta první, do druhé půle vstoupili frýdecko-místečtí změnou na pozici brankáře. Ihned ve 42. minutě likviduje Šturala tutovku nohou. O deset minut později se domácí útočník uvolnil a trefil pouze Šturalu. V 53. minutě centroval Sýkora a Ulrych z první vystřelil vedle branky. V 55. minutě stříleli domácí nad branku ze slibné pozice. V 58. minutě se na půlce hřiště uvolnil Eliáš a šel úplně sám na branku, ale brankář ho vychytal. Poté se domácí vrhli do náporu a znojemští borci měli problémy udržet výsledek, to se nakonec stejně nepovedlo. V poslední minutě toho rozhodčí předvedl až moc ze svého velmi chybného repertoáru, ale popořádku. Domácí záložník upadl na míči, zalehl míč a jěště na něj padl rukou, hráč znojemských se ho snažil vydolovat, ale byl mu písknut kupodivu faul. Ze standartní situace dali domácí rozhodující branku. Ihned po rozehrání frustrovaný kapitán Šplíchal skočil do noh domácího záložníka, ale nedostal ani žlutou ani červenou, ale nakonec byl ještě on podle sudího faulován. Míč jsme z půli hřiště nakopli na bránu, ale než míč stačil doletět do vápna domácích tak to rozhdočí raději ukončil, aby se nestalo něco nepředpokládaného

"Obranná fáze mužstva byla dneska tragická stejně jako brankář Frýdku, který nám tři branky daroval, ale i přes nepřesvědčivou hru jsem sahali po bodu. To co předvedl rozhodčí v poslední minutě je ostudou fotbalu, veděl jsem, že ve Frýdku je to vždycky těžké, ale nepředpokládal jsem, že se to dotkne i mladších, kde relativně o nic nejde. Kluci měli po záverečném hvizdu slzy bezmoci v očích, ale pánům v černém to bylo asi jedno, že hlavními vyníky jsou oni. Za druhý poločas jsem borcům poděkoval a řekl, že v tomto zápase jsme bodovali, i když vlastně v tabulce bod nemáme." řekl krátce po zápase silně rozčílený trenér Miroslav Paul.