Hubené, ale důležité vítezství staršího dorostu A

Hubené, ale důležité vítezství staršího dorostu A Starší dorost nastoupil k dalšímu utkání nyní s celkem z Uherského Hradiště. Po nešťastném minulém kole, kdy prohrál po velmi dobrém výkonu v Brně, chtěli domácí borci bodovat naplno.

26.kolo, sobota 15.5.2010
1.SC Znojmo FK - 1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště)  1:0  (1:0)
Branky: Lapeš
ŽK: Veselý, Jakub
1.SC Znojmo FK: Soustružník - Ushev, Mičko, Odehnal, Sobotka J. - Šilinger (87.Benda), Veselý, Jakub, Zach (73.Ulrych) - Lapeš, Kula (65.Bula)

Začátek utkání byl opatrný. V 5. minutě střílel odražený míč hostující útočník z první doprostřed brány a ve 13. minutě střílel Veselý taktéž do středu brány po odraženém míči. V 16. minutě špatně před našim vápnem zpracoval míč Veselý, který mu odskočil a hostující kapitán se do něj nádherně opřel a orazítkoval břevno. V 18. minutě chyboval Sobotka Jakub, Odehnal jeho chybu napravil, ale jen za cenu faulu a přímého kopu asi z osmnácti metrů. Soustružník střelu k tyči přes zeď vyrazil do bezpečí. Ve 24. minutě vystřelil Veselý z velké dálky, hostující brankář vyrazil míč jen do strany a dobíhající Lapeš trefil z úhlu do odkryté brány, 1:0. Ve 26. minutě předvedli znojemští pěknou akci po ose Lapeš, Ushev, Šilinger, Lapeš a zakončující Šilinger, který jen těsně minul levou tyč, brankář míčí jěště pomohl a konečky prstů vyrazil na roh. Z následného rohu hlavičkoval Lapeš na zadní tyči zcela sám, ale vysoko nad. Poločase se poté dohrál bez vážnějších šancí pouze mezi šestnáctkami.

Do druhé půle vstoupili znojemští s cíle utkání dotáhnout ke třem bodům a nejlépe vstřelit jěště jednu branku. Až do 68. minuty se nic vážnějšího nestalo, ale ve zmiňované minutě nacentroval Ushev, míč si našel Jakub a vypálil jen těsně vedle levé tyče. V 70. minutě centroval Šilinger, našel přesně hlavu Zacha, ale ten trefil jen náruč brankáře. V 78. minutě zahrávali hosté standartní situaci. Míč se dostal až k útočníkovi Slovácka, ale ten naštěstí z výhodné pozice přestřelil. V 80. minutě všem domácím fanouškům zatrnulo, po centru z kraje hřiště trefili hosté břevno naší svatyně. Ke konci zápasu se hosté ještě snažili dlouhými nákopy zaskočit naši obranu, ale znojemští už důležité tři body nepustily.

"Do utkání jsme šli s cílem vyhrát a to se podařilo, takže jsme spokojeni. Ve středu nás čeká na domácím hřišti Sparta Brno, utkání chceme taktéž zvládnout a zapsat si vele důležité tři body." řekl po utkání vedoucí mužstva Zdeněk Barteis

Přijďte kluky povzbudit na cestě k záchraně MSDL!
1. SC Znojmo - FC Sparta Brno STŘEDA 19.5 2010 ve 14:45, stadion "na Čafce"