Mladší dorost A rozhodl během dvou minut

Mladší dorost A rozhodl během dvou minut Vložené kolo zvládli mladší dorostenci na výbornou, porazili mužstvo Sparty Brny po urputném boji na těžkém terénu a připsali se další důležité body a posunuli se tabulkou znovu směrem vzhůru.

17.kolo, středa 19.5.2010
1.SC Znojmo FK - FC Sparta Brno  2:0  (0:0)
Branky: Eliáš, Hladík
ŽK: Hladík
1.SC Znojmo FK: Šturala - Sobotka D., Vítek, Karásek, Beneš - Ulrych, Šplíchal, Stáňa, Kocián (76.Kazdera) - Eliáš (70.Bock), Hladík

Utkání začalo sérii přímých kopů pro naše hochy. Ve 3. minutě se ke standartní situaci z osmnácti metrů postavil Kocián a brankář vyrazil jeho umístěnou střelu na roh. Minutu po tomto okamžiku jsme opět zahrávali standartní situaci zhruba z dvaceti metrů a Šplíchal trefil klubko hráčů stojících před brankou.V 11. minutě se ke slovu dostali poprvé hosté, odražený míč po rohu vysřelil hostující záložník vedle levé tyče. Ve 12. minutě se centr z kraje hřiště dostal až na zadní tyč, kde ho hostující krajní záložník vrátil zpět před bránu a tam dobíhající útočník Sparty hlavou přestřelil asi ze dvou metrů odkrytou bránu. Ve 35. minutě zahrozili opět hosté utěšenou střelou. Ve 37. minutě výtáhl nebezpečnou střelu na roh Šturala. Z následujícího přetaženého rohu se míč vrátil zpět před bránu, Šturala ji konečky prstů vytěsnil před sebe a dorážku z blízka vyhlavičkoval z brankové čáry Karásek. Konec první půle patřil hostům.

Do druhé půle udělali hostující trenéři jednu změnu a málem se stala geniálním tahem, ihned z rozehry se do šance dostal vystřídavší hráč, který z deseti metrů zbrkle trefil míč, který Šturala v pohodě chytil. Ve 46. minutě vystřelil Hladík hodně vysoko a o minutu později stříleli podobně hostí s tím rozdílem, že střela neletěla do nebes, ale málem ani nedoletěla k našemu brankáři. V 52. minutě si míč špatně přebral Eliáš a ke střele se nedostal, jelikož míč netrefil, ale mrzet ho to nemuselo. V 53. minutě zatáhl Hladík míč, nacetroval, Eliáš si jedním dotekem připravil a druhým z otočky zhruba z deseti metrů nedal hostujícímu brankáři šanci, 1:0. V 54. minutě bylo ještě veseleji. Kocián vybojoval míč u střídaček, posunul ho Hladíkovi do běhu a ten se dostal sám až před brankáře, kde míč poslal chladnokrevně pod břevno, 2:0. V 65. minutě se k zakončení dral Hladík, ale neprodral. V 71. minutě se opět po brejku dostal do šance Hladík, poradil si se třemi protihráči, ale střelu namířil jen do noh brankáře. V 78. minutě si vypracovali hosté největší příležitost ve druhé půli, střela obloučkem zhruba ze dvanácti metrů sice byla pohotová, ale naštěstí pro fanoušky znojemských nepřesná. Utkání poté skončilo a znojemští si zapsali velmi cenné vítězství.

"První půle byla vyrovnaná, hosté možná byli chvílemi lepší, ale druhá půle byla už v naši režii a kdyby jsme dotáhli některé brejky tak jsme mohli vstřelit i více branek. Jsem spokojený s nulou vzadu a poctivým výkonem všech hráčů." řekl po utkání trenér Miroslav Paul.