Příprava s Viktorií Žižkov

K dnešní přípravě naši hráči odjeli do sportovního areálu v Nové Včelnici, kde přípravu tráví Viktoria Žižkov. Vzhledem k tomu, že se se stejným soupeřem utkáme v našem prvním domácím ligovém kole, nechtěli trenéři odkrývat karty a dali přednost spíše hráčům širšího kádru a také hráčům, kteří jsou u nás na zkoušku.

příprava, středa 14.7.2010
FK Viktoria Žižkov - 1.SC Znojmo FK  3:1  (2:0)
Branky: 18. Laušman, 28. Markovič, 50. Bořil - 46. Bajza z pen.
FK Viktoria Žižkov: 1.poločas: Kolář - Kajca, Bodeček, Šťastný, Heidenreich - Mojta, Procházka, Kučera M., Hřebeček - Laušman, Markovič
2.poločas: Kolář - Ciferský, Brabec, Šťastný, Čemák - Kučera T., Houžvička, Súkeník, Rabiňák - Kadlec, Bořil
1.SC Znojmo FK: Štěpanovský - Hříbek, Trnovec, Mička, Švarc - Lukáš, Nepožitek, Baláž, Zapalač - Bajza, Pleš (střídali: Šilinger, Krhut, Helebrant, Podzemský)

Všichni tak měli poslední šanci přesvědčit trenéry, že do kádru Áčka patří. Do utkání tak nezasáhli Hrubý, Yonov, Vavřík, Minarech, Kováč, Schneider, Súkup. Jen asi 25 min odehráli Šilinger, Krhut,Podzemský. Poločas pak Zapalač a Mička. V pátek se k mužstvu připojí Zdeněk Látal. Bohužel operativní zákrok v pondělí podstoupí Matúš Lacko, až podle závažnosti budeme moci říct, jak dlouho bude chybět.

Na našich hráčích bylo vidět, že se v této sestavě setkali poprvé a proto naše souhra vázla. Nicméně ani soupeř si nějakou větší převahu nevytvořil. Do vedení šli Pražané po vydařené střele z 20 m, kterou náš brankář s námahou vyrazil před sebe a pro útočníka Žižkova již nebyl problém dorazit míč do sítě 0:1. Na 0:2 zvyšovali po standardní situaci hlavou. Těsně před přestávkou zadáci Žižkova faulovali Pleše a Bajza s přehledem z penalty snížil na 1:2. Hned po přestávce Žižkov zvýšil na 1:3. Po některých našich změnách v sestavě, jsme se pak dostali více do hry a měli i šance. Nejprve Krhut obral o míč obránce Žižkova, přehodil vybíhajícího brankáře, ale míč skončil na břevně. Chvilku před koncem pak z trestného kopu, z výsadního prostoru našeho kapitána Yonova, trefil břevno i Baláž. Výsledkem 1:3 tak skončila poslední naše příprava z řad zkoušek. Již od toho následujícího by se měla objevovat sestava (až na pár možná překvapivých vyjímek), která bude převážně hájit naše barvy v nové sezóně.