Trenéři o sobotním utkání Sokolov - Znojmo

Z n o j m o - V Sokolově je již tradičně zvykem, že se po každém utkání uskuteční tisková konference s oběma trenéry. Nejinak tomu bylo ani v sobotu po skončení duelu Sokolov - Znojmo. V následujícím článku máte možnost přečíst si přepis z této tiskovky.

Znojmo v sobotu zvítězilo na půdě Sokolova 2:1 a možná trochu překvapivě si připsalo všechny tři body, které jsou velmi důležité v jeho boji o záchranu. Jako první, jak je zvykem, dostal možnost zhodnotit zápas právě znojemský trenér Bohumil Smrček, který byl samozřejmě velmi spokojený. „Pro nás to bylo nesmírně těžké utkání, protože jsem tři zápasy po sobě nevyhráli a nedali jsme gól a klesli jsme na poslední místo na sestupovou pozici a z tohoto důvodu jsme sem jeli za každou cenu neprohrát a nakonec to dopadlo tak, že jsme vyhráli. Myslím, že jsme byli šťastnějším mužstvem, přečkali jsme jak úvodní nápor Sokolova, tak závěrečný nápor. Krásnou střelou asi z pětadvaceti metrů jsme se dostali do vedení 1:0 a pak rychlým protiútokem založeným brankářem jsme dali na 2:0. Jako každý trenér jsem měl strach, abychom to vedení udrželi, protože už se nám to stalo ve dvou utkáních, kdy v 90. minutě jsme přišli o body.“

Po trenéru Znojma dostal slovo lodivod Baníku Sokolova Radoslav Látal a už je zasmušilý obličej dával vědět, že hodnocení zápasu z jeho strany určitě nebude veselé. „My jsme věděli, že k nám přijede velice kvalitní soupeř. Věděli jsme o kvalitách Znojma, měli jsme to nastudované. Vstup do zápasu se nám celkem povedl, ale naše hra nebyla dobrá. Neměli střed hřiště, tam nám soupeř dělal veliké problémy. Dále nám nehrály oba hroty, ty byly roztažené od sebe. To byl náš problém v prvním poločase, i když jsme se do některých gólovek dostali. Pak jsme bohužel dostali gól, zase chyba. Šilhan ztratil balón na vlastní polovině v kritickém prostoru. Nevím jestli to mohl gólman chytit, já jsem to ještě neviděl, musím se na to podívat. Dostali jsme nešťastný gól.“

„Po přestávce jsme to chtěli ještě patnáct minut zkusit a pak to stáhnout na tři obránce. Bohužel zase další individuální chyba, při dlouhém nákopu nepropadený balón a soupeř dal na 2:0. Po této brance jsme trochu zariskovali, přešli jsme na tři obránce. Samozřejmě šance jsme měli, dali jsme gól. Myslím, že Mlika měl stoprocentní šanci. Nevím , proč nemohl jít až do branky, bohužel to nedal. My jsme ten zápas nezvládli a je už to poněkolikáté. Mám pocit, že když už můžeme skočit na optimální umístění v tabulce páté, čtvrté místo, tak ten zápas vždy nedotáhneme a zkazíme. Takže já jsem z toho velice zklamaný a smutný.“

Na tiskovou konferenci se také můžete podívat na webTV FK Baníku Sokolov zde.