Chybí nám důraz, jsme na soupeře moc hodní, říká po prohře v Ústí Tonda Růsek

Chybí nám důraz, jsme na soupeře moc hodní, říká po prohře v Ústí Tonda Růsek Ú s t í n a d L a b e m - Po návratu z reprezentačního turnaje U19 v Japonsku naskočil útočník Tonda Růsek do druhých poločasů obou utkání, jak s Frýdkem-Místkem, tak s Ústím nad Labem. Zatímco to první bylo vítězné, poslední zápas na severu Čech se nám nevydařil a prohráli jsme 0:4. Právě tento duel jsme s Tondou hodnotili.

Odehrál jsi druhý poločas utkání s Ústím, já se vrátím ale ještě k první půli. Jak jsi ho viděl z lavičky? Byl podle tebe rozhodující dobrý úvod soupeře a gól do šatny?
Myslím, že ano. Ale především jsme byli všude pozdě, Ústí hrálo o proti velmi aktivně. Dle mého jsme byli v některých chvílích až moc zalezlí. Neměli jsme druhé balóny, nevyhrávali jsme souboje. Bez toho to nejde.

Po půli jsme tedy prohrávali 0:2. Jaké byla strategie trenéra pro druhou půli?
Přešli jsme na dva útočníky, takže bylo jasné, že se budeme snažit s výsledkem něco udělat, ale bohužel jsme inkasovali třetí gól.

Probírali jsme to i v rozhovoru s trenérem. Soupeřům na nás stačí jednoduchost a standardky, souhlasíš s tím?
Přesně tak. Chybí nám důraz, v tomhle bychom měli přidat, jsme moc hodní.

Naopak, my se na šance hodně nadřeme. Čím myslíš, že to je, že se nám nedaří ani v koncovce?
Těžko říct. Přijde mi, že soupeři nám dají gól z ničeho a my takovou branku nejsme schopni dát. Nemáme zápas, kdybychom dali nějaký gól se štěstím nebo po nějaké haluzi. Musíme se na něj strašně nadřít.

Ty jsi byl s reprezentační devatenáctkou na turnaji v Japonsku. Vrátil ses před zápasem s Frýdkem-Místkem. Jak probíhala aklimatizace, je vše v pohodě?
Úplně v pohodě. Spíš to bylo horší, když jsem letěl tam, bylo těžké si zvyknout. Spávat jsem chodil ve tři ráno a v podstatě po celou dobu turnaje jsem byl rozbombardovanej. Nic moc pocit.

Už v neděli nás čeká velký favorit na postup do 1. ligy - Opava...
Opava se mi herně hodně líbí. Musíme se o hodně zlepšit, protože to, co jsme předvedli proti Ústí, s tím bychom proti Opavě úplně vyhořeli.