Juniorce úvod ligy nevyšel, doma podhlehla Bohemians

Juniorce úvod ligy nevyšel, doma podhlehla Bohemians Z n o j m o - Navázat na dopolední úspěch A-týmu se juniorce v nedělní večer nepovedlo. Množství chyb nakonec rozhodlo o domácí prohře s Bohemians 2:4. Dokázali jsme se přitom vrátit za stavu 0:2 opět do utkání, když dvěma góly v prvním poločase vyrovnával Alaca. Soupeř se ale dostal opět do vedení, které si ve druhém dějství ještě jedním gólem výhru pojistil.

2.kolo, neděle 2.8.2015
1.SC Znojmo FK - Bohemians Praha 1905  2:4  (2:3)
Branky: 27. Alaca, 34. Alaca – 14. Fotr, 24., 38. a 70. Kostka
ŽK: 77. Yilmaz – 29. Vachoušek, 57. Malina
Rozhodčí: Proske – Caletka, Boček
1.SC Znojmo FK: Veselý – Hříbek, Pokorný, Slavík, Alaca (71. Sokol), Nehyba (c), Serenkov, Kostorek, Holčapek (46. Morong), Bogner (65. Yilmaz), Lapeš
Bohemians Praha 1905: Dočekal – Žaloudek, Hubínek, Charvát, Malina (c), Fotr (75. Krivosheev), Tokár, Kostka (80. Radimský), Kučera, Vachoušek (63. Berger), Grohmann (59. Artemuk)
Počet diváků: 105

Pro juniorský tým Znojma nebyl nedělní večer nejšťastnější. Do utkání nevstoupili svěřenci trenéra Vojvodíka ideálně. Už ve 14. minutě se po skrumáži ve vápně prosadil Adam Fotr. Domácí kupili zbytečné chyby a nebylo divu, že se klokani nenechali dlouho pobízet. Ve 24. minutě dostal dobrý pas od Fotra Dominik Kostka a uklidil míč do sítě.

Znojemští se ale nevzdali. Vyrovnání vzal na svá bedra Ali Alaca. V 27. minutě nejprve dorazil míč do odkryté brány po střele Bognera a v 34. převedl nádhernou akci zakončenou ukázkovým angličanem, tedy střelou od tyče do brány. Dokonce do vedení mohl domácí tým poslat Lapeš. Situaci si skvěle připravil, následně ale zamířil nad. A tak se blýskalo na druhé straně. Dominik Kostka poslal hlavou míč do brány, i když se před tím zdálo, že postrčil obránce Hříbka.

Druhý poločas nenabídl tolik vzruchu. Nejprve se mohl dostat snadno ke vstřelené brance po nedorozumění ve znojemské obraně Charvát, ale zamířil jen vedle brány. Ve svých šancích následně neuspěli ani Dominik Kostka, ani Alaca. První jmenovaný se ale nakonec svého hattricku dočkal, když uklidil do sítě centr z pravého křídla. Znojmo mohlo odpovědět a utkání ještě zdramatizovat. Ale zabránila mu v tom kuriózní situace. Kostorek už se radoval z jasného gólu, na brankové čáře však trefil jednoho ze svých spoluhráčů, který se zapomněl před bránou. Následnou hru vabank domácích následně využívali Bohemians k nebezpečným brejkům. Skóre se už ale neměnilo.