Libor Žondra: Pokud chceme postoupit, musíme vždy bodovat

Libor Žondra: Pokud chceme postoupit, musíme vždy bodovat Z n o j m o - Na nedělní kanonádě ve Varnsdorfu při výsledku 6:0 se gólově podílelo šest našich různých hráčů. Jedním z nich byl i hrotový útočník Libor Žondra. Ten měl po skvělé individuální akci šanci už v první půli, nakonec se své branky dočkal v druhém poločasu. V rozhovoru pro Znojemský deník se zamýšlel nejen nad vysokou výhrou, ale také nad postupovou matematikou.

Cítili jste se po domácí prohře v minulém kole pod tlakem?
Tlak tam určitě byl, ale to už teď bude pořád. Potřebujeme bodovat v každém zápase a doma musíme vyhrávat, když chceme postoupit. Jeli jsme navíc na půdu silného Varnsdorfu, který na jaře ještě neprohrál. S respektem jsme přistoupili k utkání a jsme rádi, že jsme vyhráli.

Na konci první půle jste měli velké šance, ale nevyužili jste je. Trenér říkal, že o poločasu jste měli v kabině bouřku, co obnášela?
Měli jsme velké šance na zvýšení vedení, ale já jsem mířil jen do tyčky, což měl být jasný gól a pak jsme nedali penaltu. Když jsme polevili, mohli jsme být potrestaní. Jako v utkání v Hradci jsme se asi mysleli, že to půjde samo, na což jsme mohli doplatit. Kouč nám říkal, že musíme přidat, abychom si odvezli body. Hodně nás nabudil a vyčetl laxní přístup. V druhé půli jsme přidali a zaslouženě vyhráli.

V utkání jste přišli o kapitána a gólmana, jak to s nimi vypadá?
Doli (brankář Jiří Doleček – pozn. red.) to schytal do lícní kosti, nesli jej na nosítkách a nevypadalo to s ním dobře. Cihla (obránce Tomáš Cihlář – pozn. red.) snad bude za chvilku v pořádku. Nechceme to ale do médií přesně říkat.

Jak se situací porval náhradní gólman Vlastimil Veselý?
Nastoupil do rozjetého vlaku, ze začátku sice neměl moc práce, ale na konci prvního poločasu se zasloužil o to, že jsme ze standardky nedostali gól. Na vítězství má také svůj podíl, svou úlohu zvládl perfektně.

Berete vysokou výhru jako odplatu za zraněné hráče?
I když do soubojů na začátku chodili dost drsně a některé zákroky byly podle mě na červenou kartu, tak to nebereme jako odplatu. Vítězství jsme si spíš užili, jde o rekordní výsledek.