Matúš Lacko: Sokolov byl k poražení, ale strašně jsme mu to ulehčili

Matúš Lacko: Sokolov byl k poražení, ale strašně jsme mu to ulehčili Z n o j m o - V sobotu jsme v Sokolově nenavázali na dvě předchozí vítězná utkání se Zlínem a Žižkovem a podlehli soupeři 1:3. Utkání jsme hodnotili v rozhovoru s kapitánem Matúšem Lackem. Ten potvrdil slova trenéra Grmely na tiskové konferenci o prospaném začátku, ale zároveň potvrdil, že nechybělo málo a mohli jsme ze Sokolova odvézt výhru. Vše zhatilo posledních deset minut.

Matúši, jak bys zhodnotil utkání v Sokolově ze svého pohledu?
První poločas jsme úplně zaspali. Vůbec jsme nehráli bojovně, bez pohybu, bez důrazu. Zaslouženě jsme v první půli prohrávali. V druhé části jsme se trochu zvedli a dokázali jsme vyrovnat. Pak jsem měl šanci, kdybych ji proměnil a nedostali poté červenou kartu, ještě bychom vyhráli.

Zmiňuješ, že jste první půli prospali. Mohl to být třeba i následek dlouhé cesty, i když jste vyrazili den předem?
Ne, tím to není. Všichni se připravovali poctivě, tak jak měli. Ale ty ranní zápasy nám zkrátka nejdou. Druhý poločas jsme se zvedli, snažili jsme si to v kabině vyříkat. Zlomili nás neproměněné šance a červená karta.

Neopařila vás v úvodu hned velká tutovka Sokolova?
Myslím si, že ne. Tak, jak jsem začali, tak jsme bohužel pokračovali. Sokolov první poločas zaslouženě vyhrál. Začátky nemáme, bylo to v Pardubicích, bylo to i nyní, musíme s tím něco dělat.

Jak jsi ale říkal, nakonec jsme mohli i vyhrát. Tam je škoda červené karty...
Sokolov byl k poražení, cítili jsme to, ale strašně jsme mu to ulehčili. Ještě před vyrovnávací brankou jsme se dostali do tempa, začali jsme hrát dobře, vyrovnali jsme, měli jsme i další šance. Jak jsem zmiňoval, kdybych proměnil, dali bychom dle mého soupeři ještě třetí branku. Jenže se tak nestalo a poté přišla červená a penalta, která dle mého neměla být odpískána, byl jsem přímo u toho. Pak už nebylo, co řešit. V deseti jsme neměli sílu na to, abychom s výsledkem něco udělali.