Po vápno to celkem šlo, ale dál už jsme nebyli nebezpeční, říká po Skalici Tomáš Pospíšil

Po vápno to celkem šlo, ale dál už jsme nebyli nebezpeční, říká po Skalici Tomáš Pospíšil Z n o j m o - Na začátku přípravy patří krajní obránce Tomáš Pospíšil mezi nejvytíženější hráče. Odehrál celé utkání proti Zbrojovce Brno a také sobotní zápas proti Skalici. Právě tento duel jsme spolu v rozhovoru hodnotili. Slovenskému soupeři jsme podlehli 1:2. Dle našeho beka by utkání slušela více remíza, ovšem také přiznal, že nám to momentálně dopředu příliš nejde.

Proti Skalici jsi odehrál celý zápas. Můžeš tak utkání zhodnotit v globálu. Jaké bylo? Byl rozdíl v obou poločasech?
První půli jsme začali lépe, než druhou. Bylo to takové rozdělené. V prvním poločase jsme byli lepší úvodní část, v té další už to bylo horší. V druhém dějství to bylo naopak. Myslím, že v globálu to bylo celkem vyrovnané utkání. Zápasu by podle mě slušela víc remíza.

Na druhou stranu jsme měli na vyrovnání opravdu minimum šancí...
Je pravda, že jak jsme inkasovali na 1:2, soupeř se víc zatáhl. Nevím, jestli je to povrchem nebo začátkem sezóny, ale ve finální části se nám nedaří, neumíme to vyřešit.

Má na to i vliv, že je v kádru několik kluků na zkoušku a úvodní přípravné zápasy jsou takové oťukávací?
Může to být samozřejmě i tím. Jak jsem zmiňoval, může to být i povrchem. Ale na to se nemůžeme vymlouvat. V ofenzivě nám to zkrátka nejde. Jestli si dobře vzpomínám, v létě jsme měli stejný problém. Po vápno celkem dobrý, dál už nejsme nebezpeční.

Kvituješ svoje dosavadní vytížení, i když je to "jen" příprava?
Je to sice příprava, ale jsme rád, že dostanu šanci, abych ukázal, co ve mě je. Je trochu nepříjemné, že jsme ještě neudělali ani bod, ale je to především příprava.

Jak to máš s tímto ročním období. Jsi "kamarád" se zimou?
V současné době ještě ta zima není tak hrozná. Oproti jiným zimám je to ještě docela dobrý.

Matúš Lacko třeba trénuje i v nižších teplotách ve tříčťvrťákách, což je podle mě celkem velká otužilost. Co ty?
Na podzim, když byl šest, sedm stupňů, tak jsem šel v trenkách. Když se člověk zahřeje, tak mu zima není. Je to o tom překonat začátek. Jak zmiňoval v předchozí odpovědi, teď ta zima ještě není nijak tuhá. Stačí, když si zakryju krk, ruce a je to v pohodě.