Starší dorost otočil proti Prostějovu skóre a sahal po výhře, nakonec z toho byl bod

Starší dorost otočil proti Prostějovu skóre a sahal po výhře, nakonec z toho byl bod Z n o j m o - Náš starší dorost zatím čeká na první výhru v sezóně. V domácím utkání proti Prostějově k ní měl opravdu hodně blízko. Hosté se sice dostali jako první do vedení, nepříznivé skóre se nám však povedlo dvěma góly Vojtěcha Švarce otočit ve svůj prospěch. I hosté však dokázali srovnat. V utkání s mnoha šancemi předváděli um nejen dvougólový střelci Švarc s Píchalem, ale také oba brankáři. Jirka Koukal náš tým podržel několika skvělými zákroky.

5. (Čafka), sobota 3.9.2016
1.SC Znojmo FK - 1. SK Prostějov  2:2  (1:1)
Branky: 28. a 59. Švarc - 17. a 77. Píchal
ŽK: Pacula, Rapouch - Popovič, Píchal, Marčík, Zapletal
Rozhodčí: Jahoda - Laštůvka, Petrucha
1.SC Znojmo FK: Koukal - Garčic (c), Šmíd, Rapouch, Illek (46. Pacula) - Moravec, Křivánek, Martinek - Koch (46. Kaššai), Švejda (46. Novák), V. Švarc
1. SK Prostějov: Šarman - Moštěk, Popelka, Veselý (17. Kyselý, 69. Holub), Píchal, Krátký, Závodný, Popovič (60. Smékal), Zapletal (c), Škrabal, Marčík

Utkání jsme začali poměrně solidně, ovšem pak se začala překlápět iniciativa na stranu Prostějova. Hosté si začali vypracovávat šance. Proti příležitostem Píchala a Marčíka však náš tým podržel brankář Jirka Koukal. Kontrovali jsme šancí Vojty Švarce, který zůstal volný na zadní tyči. I brankář Šarman se však vyznamenal. V 17. minutě už se poprvé měnilo skóre. Velké chyby v naší rozehrávce využil David Píchal a z brejkové situace se trefil přesně k tyči.

Vedení posadilo Prostějov na koně. Po rohovém kopu to byl opět Píchal, který se tlačil do zakončení. Reflexivní zákrok Jirky Koukala byl možná stěžejní pro celé utkání. Odskočení soupeře na 0:2 už by mohlo být kritické. Takhle mohl skóre srovnat po Martinkově nabídce Moravec, ovšem znovu byl králem situace brankář.

Přesto se nám po přežití dalších ošemetných šancí soupeře povedlo vyrovnat. Ve 20. minutě nebyl odvrácen prostějovskou obranou Kochův centr a Vojtěch Švarc měl dostatek času zamířit. Do přestávky si oba týmy ještě vypracovaly šance. Švejdově střele chyběly opravdu jen centimetry. Do kabiny se tak šlo za nerozhodného stavu.

Druhá půle byla v obráceném gardu, více ze hry jsme měli my. První šanci druhého dějství si však vypracovali hosté. Škrabal prostřelit brankáře Koukala nedokázal. A tak jsme šli do vedení. Milan Moravec našel centrem na zadní tyči Vojtěcha Švarce a ten zaznamenal již druhý gól v utkání. Následně jsme měli několik dobře rozjetých protiútoků, ale chybělo lepší řešení ve finální fázi.

I proto nám nakonec výhra unikla. Nejprve se proti Marčíkovi opět zaskvěl Koukal a vytáhl míč na tyč. Vaz nám ale zlomila jiná situace. Po našem rohu se Prostějov dostal k brejku, znojemští hráči se dožadovali prostějovské ruky, načež polevili v koncentraci. To byl prostor pro smrtící hostující atak. K odraženému míč se ve vápně dostal David Píchal a míč poslal nekompromisně pod břevno. V závěrečných minutách chtěly oba týmy překlopit výhru na svoji stranu a zápas se i notně přiostřil.

Luděk Zlámal (Znojmo): Těžké utkání. Znovu jsme museli honit výsledkově soupeře, který se jako první dostal do vedení. Nakonec se nám skóre povedlo otočit, nicméně jsme opět svojí naivitou a hloupou chybou dopustili to, aby soupeře srovnal na 2:2. Ovšem myslím si, že utkání mělo solidní úroveň. Samozřejmě převládala spíš bojovnost a nasazení, než fotbalový um. Ale remíza odpovídá, kdyby se proměnilo 50% šancí na obou stranách, tak by utkání skončilo 8:8. Podali jsme kolektivní výkon. Kluci, co přišli na výpomoc ze sedmnáctky, splnili to, co jsme si řekli. Pro příště se musíme opravdu vyvarovat chyb v defenzivě, které nás provází zápas co zápas.