Starší dorost vstup do sezóny zvládl, doma si poradil s B-týmem Slovácka

Starší dorost vstup do sezóny zvládl, doma si poradil s B-týmem Slovácka Z n o j m o - Starší dorostenci si mohou odškrtnout úspěšný start do sezóny. V domácím prostředí porazili po gólech Milana Moravce a Patrika Paculy osmnáctku Slovácka 2:1. Soupeř měl sice poziční převahu i kombinačně se mu dařilo lépe, nicméně v efektivitě jsme jej předčili. Jediným neduhem utkání bylo zranění Vojty Švarce, jež si vyžádalo lékařský zásah.

2. (Čafka), sobota 12.8.2017
1.SC Znojmo FK - 1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště)  2:1  (2:0)
Branky: 23. Moravec, 44. Pacula - 54. Žák (pen.)
ŽK: 54. Křivánek, 67. Moravec, 73. Martinek - 55. Kočiš, 67. Jakubowicz, 87. Rožek
Rozhodčí: Jahoda - Vodák, Reschovský
1.SC Znojmo FK: Koukal - Svoboda, Herman, Pacula, Koch, Kaššai (71. Kochan), Křivánek, Moravec (c), V. Švarc (49. Kratochvíl), Dolejší (57. Merhaut), Martinek (87. Najnar)
1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště): Trčka - Ryšánek (62. Rožek), Dvořáček, Janík, Kočiš, Nedorostek (62. Pavlíček), Tomaštík, Gavenda, Ševčík (46. Jakubowicz), Žák (c), Liška

Do Znojma přijel na úvod nového ročníku Moravskoslezské dorostenecké ligy opravdu kvalitní soupeř. Slovácko bylo silné na míči a v kombinaci, v první půli ale ze své poziční převahy nedokázalo těžit. Naší obraně dělaly problémy i časté dlouhé křižné míče za obranu, které však končily ve většině případů postavením mimo hru. My jsme naopak dokázali býti v ofenzivě efektivní. Brankář Trčka musel reflexivním zákrokem likvidovat hlavičku Martinka. Slovácko kontrovalo také velkou šancí, jenže Ryšánek netrefil míč těsně před Koukalem ideálně a před Gavendou zasáhl na brankové čáře úspěšným obranným zákrokem Svoboda.

Skóre se ale přeci jen měnilo. Znojemský kapitán Milan Moravec se rozhodl ve 22. minutě pro individuální akci a vyřešil ji skvěle. Z levého křídla se dostal do vápna a přesnou střelou na bližší tyč nás poslal do vedení. Hosté hledali odpověď marně. Když už rozvlnili síť, zastavil je zdvihnutý praporek pomezního. Velkou ranou byl pak pro Slovácko gól do šatny. Z rohového kopu se v 44. minutě prosadil hlavou Patrik Pacula.

Druhé dějství pro nás nezačalo dobře. Hned v jeho úvodu se totiž zranil Vojta Švarc a nemohl dále pokračovat v utkání. Posléze přišel faul v pokutovém území a nařízenou penaltou snížil v 54. minutě Vilém Žák. Nicméně, hned vzápětí přišel pokutový kop na druhé straně, Moravec však na Trčku nevyzrál a to ani z dorážky. Mrzet nás to však nemuselo, Slovácko se k vyrovnání nepropracovalo. Nejblíže k němu měl ze standardky hlavičkující Janík, střídajícího Rožka vychytal Koukal. Na úvod sezóny jsme si tak připsaly velmi cenné body.

Karel Bečka (Znojmo): Myslím, že jsme to více ubojovali, než uhráli. Výkon z naší strany nebyl optimální. Prosadili jsme se po dvou akcích v první půli, více jsme snad ani v úvodní části ve velkém vápně nebyli. Produktivita byla velká. Je škoda, že jsme za stavu 2:1 nedali penaltu, zápas se mohl vyvíjet jinak. Jsme rádi za tři body, ale musíme se fotbalově zlepšit, nebylo to z naší strany ono.