U13 dobyla Alpy! Bez jediné prohry ovládla turnaj v rakouském Sillianu!

U13 dobyla Alpy! Bez jediné prohry ovládla turnaj v rakouském Sillianu! Z n o j m o - Třetí víkend v červnu byl pro 1.SC Znojmo zlatým. Náš tým U13 totiž ovládl Osttirol Cup v rakouském Sillianu. V krásném prostředí tyrolských Alp jsme si základní skupinou proklestili cestu až do finále, kde jsme porazili italské Atletico. Do Znojma jsme si tak přivezli nejen stříbro kategorie U15, ale také zlato U13!

Cestou za zlatem se musel náš tým probojovat kvalifikačními boji, které probíhaly v sobotu. V neděli byly na programy souboje o umístění a také finále s naší účastí. Zpět do Znojma se stříbrná výprava U15 i zlatá U13 vrátila před nedělní půlnocí. Po vystoupení čekal na tým zasloužený potlesk a kapitán U13 mohl představit nádherný pohár pro vítěze.

ZÁKLADNÍ SKUPINA

Cesta do finále nebyla jednoduchá. V úvodních dvou utkáních jsme totiž remizovali a v dalších utkáních jsme již museli vybojovat výhry. S tlakem jsme se vyrovnali skvěle, když jsme porazili nejprve rakouský Raika Kolsass Weer 7:1 a poté i italský ASD Savignanese. Obsadili jsme ve skupině druhé místo a postoupili tak do finále. V něm jsme se střetli opět s Atleticem a narozdíl od remízy v základní skupině zvítězili.

ASD Atletico S. Giuliano 1936 (ITA) - 1.SC Znojmo 1:1
Branka Znojma:
Štancl

Miroslav Paul (trenér Znojma):V prvním utkání jsme se dostali celkem záhy do vedení, ale hra nebyla dobrá. Přechod na velké hřiště nám dělal problémy a dopouštěli jsme se, nutno podotknout, že celkem logicky spousty taktických chyb. Krátce před koncem nám soupeř střelou z dálky srovnal.

ASD Solbiatese Arno Calcio (ITA) – 1. SC Znojmo 2:2
Branky Znojma:
Ryška, Bakaj

Miroslav Paul (trenér Znojma): Ve druhém utkání jsme měli první poločas pod kontrolou a vedli jsme 2:0 a ještě jsme nevyužili několik dalších situací. O poločase jsme poslali do hry všechny hráče, kteří nehráli od začátku. Kluci bohužel nechytli tempo zápasu a soupeř srovnal.

SV Raika Kolsass Weer (AUT) – 1. SC Znojmo 1:7
2 Železný, 2 Ryška, 2 Šuba, Navrátil M.

Miroslav Paul (trenér Znojma): Ve třetím utkání jsme rakouského soupeře jasně přehráli a zastříleli jsme si. Postupem času v zápase bylo jasné, že rozhodující zápas o postup do finále bude ten poslední ve skupině.

ASD Savignanese (ITA) – 1. SC Znojmo 1:2
2 Ryška

Miroslav Paul (trenér Znojma): V posledním zápase dne a skupiny jsme nebyli lepším mužstvem, soupeř lépe kombinoval a do poločasu se dostal do vedení. Blížil se konec utkání a my jsme věděli, že nám ani bod nezaručuje postup do finále. Minutu před koncem jsme srovnali, krátce po rozehrávce jsme vstřelili druhou branku a zvítězili. Po celém dnu na slunci, po čtyřech zápasech v jednom dni ukázali hráči opravdu morální a vnitřní sílu a utkání zvládli.

FINÁLE

ASD Atletico S. Giuliano 1936 (ITA) – 1. SC Znojmo 1:3
Šívr, Ryška, Zelený

Miroslav Paul (trenér Znojma): Před finálovým utkáním jsem na týmu viděl, že obratu z předešlého dne si jde jasně pro zlatou medaili, což se na hřišti potvrdilo. Od začátku jsme byli lepším mužstvem, soupeř pouze nakopával. Pro vítězství jsme si došli zaslouženě.

1.SC NA TURNAJI REPREZENTOVALI

BRANKÁŘI: Vaněk Dominik, Švejkar Marek HRÁČI: Košíček Jakub, Kselík Petr, Kozyuk Daniel, Valášek Matyáš, Navrátil Tomáš, Surovec Lukáš, Železný Petr, Štola Radim, Vybíral Stanislav, Štancl Petr, Bartoněk Adam, Šívr Vojtěch, Bakaj Petr, Poláček Patrik, Šuba Pavel, Navrátil Mikuláš, Ryška Adam
TRENÉŘI: Paul Miroslav, Havlík František