V první půli jsme přežili klinickou smrt, hráči ukázali morální sílu

V první půli jsme přežili klinickou smrt, hráči ukázali morální sílu Z n o j m o - Trenér Radim Kučera zažíval v utkání se Sigmou Olomouc B zprvu krušné chvíle. Hosté měli několik velkých šancí, které zlikvidoval brankář Veselý. Možná i to trochu naznačilo, že vše dobře dopadne. Do konce první půle jsme se naopak my gólově prosadili a zlepšeným výkonem v druhé půli svůj náskok ještě pojistili. Znojemský lodivod byl rád, že jeho svěřenci ukázali po vysoké prohře v týdnu s Jihlavou morální sílu a proti týmu, kde strávil podstatnou část hráčské kariéry, vybojovali tři body.

Trenére, ač tomu výsledek nenapovídá, nesmírně náročný zápas. Jak byste ho zhodnotil?
Nevím, proč mi moji hráči dělají v tak mladém věku takové vrásky. Stále máme takové vstupy, že jeden poločas je dobrý, druhý špatný. Nevím, čím to je, jestli potřebují vždy facku, probrat se.

Na začátku první půle měla Olomouc obrovské šance, hodně nás podržel brankář Vlasta Veselý...
Musím, říct, že jsme přežili v první půli klinickou smrt. Vlasta Veselý soupeře vychytal. Měli jsem i štěstí, to k tomu ale patří. My jsme tyto kritické chvíle přežili a do poločasu jsme dali nádherný gól. Druhý poločas už to z naší strany bylo úplně jiné mužstvo. Více jsme podrželi míč, víc jsme se nabízeli a byli jsme hodně přímočaří.

Zmínil jste krásný gól Davida Ledeckého, to byla opravdu paráda...
Jsem moc rád, že jsme dali gól ze standardní situace, protože jsme se na to připravovali. Sedlo mu to perfektně, gól nádherný. Možná to byl takových kalich hořkosti pro Sigmu, která byla lepší, nedala góly. My jsme dali v podstatě branku do šatny a to soupeře přibrzdilo. Už to nebyla Sigma jako v první půli.

Je tato výhra cenná i v tom, že po prohře se Sokolovem a hlavně s Jihlavou do sebe dostali hráče opět sebevědomí, že to takhle zlomili, i když se utkání nevyvíjelo zprvu dobře?
Hráči ukázali morální sílu. V Sokolově to byl nešťastný zápas, který rozhodl vlastní gól. Ale po Jihlavě, kdy prohrajete 0:5, naštvete si fanoušky, což jsem byl strašně zklamaný. Před zápasem jsem napsal hráčům v přípravě jako první bod - získat si zpátky diváky. První poločas tomu nenasvědčoval, ale je to o výsledku, o hře, druhý poločas byl lepší a kluci si nalili krev do žil. Věřím, že do Pardubic pojedeme s klidem, mrzí mě čtvrtá žlutá pro Libora Žondru.