Za výkon musím kluky pochválit, hodnotil remízu v Příbrami trenér Balcárek

Za výkon musím kluky pochválit, hodnotil remízu v Příbrami trenér Balcárek P ř í b r a m - Po obnovené premiéře na druholigové lavičce a zároveň po prvním mistrovském utkání ve Fortuna národní lize v roli trenéra Znojma mohl být Jiří Balcárek spokojený. Své svěřence chválil po bezbrankové remíze v Příbrami za dobře zvládnutý taktický výkon, mrzela jej jen neproměněná velká šance v prvním poločase. Celkově ale hodnotil utkání pozitivně.

 
 
 

Trenére, jak jste viděl úvodní ligové utkání?
Do Příbrami jsme přijeli s taktikou silného, zahuštěného středu, kde jsme chtěli vytvořit blok a čekat na naše šance. Chtěli jsme také využívat krajních prostorů. V první půli měl David Helísek šanci, kterou bychom měli proměnit. V druhé půli držel soupeř více míč, byl více aktivní. Na můj vkus tam bylo velké množství standardních situací, kterých jsme se báli, jelikož je Příbram v tomto silná. Musím kluky pochválit za bojovný a dobře takticky odvedený výkon.

Vstřelili jsme dva góly, ale nebyly uznány. Jak jste viděl obě ofsajdové situace z lavičky?
Z lavičky to mohu těžko posuzovat, góly nebyly uznány a my to musíme respektovat.

Je pro vás bod dobrým startem do sezóny? I když, kdybychom proměnili velkou šanci v úvodu utkání, mohlo to být i veselejší...
Kdyby jsme měli trošku více kvality v koncovce, mohli jsme z Příbrami odvážet i tři body. Ale kluky musím pochválit za dobře odvedený taktický výkon. Přidala se k tomu i bojovnost. Hráli jsme to, co jsme potřebovali. Oba stopeři, Franta Malár i Jarda Svozil, to dobře uskákali. Jak už bylo zmíněno, chtěli jsme mít zahuštěný střed zálohy, kde jsme měli tři hráče a rychlé kraje a čekat na šance, které přišly. Soupeře jsme naopak do nějaké vyložené možnosti nepustili. Příbram hrozila především ze standardních situací, jsem rád, že jsme to zvládli.

Chválil jste stopery. Franta Malár si proti Příbrami odkopal v osmnácti svůj debut ve druhé lize...
Mezi druhou dorosteneckou ligou je velký propad. Ale Frantovi jsem věřil a zvládl to výborně. Dobře zvládl i zápasy v přípravě, kdy měl například proti Baníku na starosti Baroše a Poznara.

Vrátím se ještě k druhému ofsajdovému gólu, kdy tam chvíli zůstal Rosťa Šamánek ležet na trávníku. Nezatrnulo vám vzhledem k marodce minulých dnů?
Ihned bychom reagovali, byl připravený Tonda Růsek, takový problém by to nebyl. Měli jsme navíc další hráče na lavičce, který byli připraveni naskočit.

Zápas v Příbrami byl pro vás také obnovenou premiérou na trenérské lavičce ve druhé lize. Jak jste ji prožíval? Vnímal jste, že je to po delší době?
Ani nevím. (s úsměvem) Už mám jiné priority. Po tom, co jsem prožil, věci zdravotního rázu, už vím, že fotbal není všechno. Ale vždy chci samozřejmě vyhrát. Jak jsem to měl v Uničově založené na partě, chci to mít tak založené i tady. Aby to klapalo uvnitř kabiny, a když se prohraje, aby tým ukázal charakter.

 
 
 
 
Zápasový servis
Aktuálně
Z fóra
  • Miki4: Jednoznačně,klobouk dolu před panem Kohoutkem co udělal ze znojemským fotbalem ...
  • ZerekSu: Spojení pan Kalvoda, Laci v záloze a Váša v útoku ...
  • josta: ..velká poklona, úcta a poděkování panu Kohoutkovi, že povznesl fotbal ...
  • Miki4: Věříme panu Kalvodovi a myslím že redaktor webu 1.SC by ...
  • Mišák.z: odkaz ...
  • mišák.z: Nechci rejpat ale mohlo se napsat pár řádků jak je ...
 
Copyright © 2009-2018 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin