5.kolo, sobota 2.9.2023
FC Hlučín - 1.SC Znojmo-mládež, spolek  2:0  (0)

Patrik Korčák (trenér Znojma): Do utkání jsme vstoupili přesně jak jsme nechtěli. V 1. minutě nekoncentrovanost a laxní bránění dlouhého míče do krajního prostoru, ze kterého soupeř odcentroval a šel do vedení 1:0. Následně jsme se dostali do utkání a soupeře jsme poziční hrou nutili kombinovat pouze ve vlastní třetině a ten se tak uchýlil k dlouhým nákopům. Bohužel naše výstavba byla tristní. Po zisku jsme se lehce zbavovali míče a trápila nás velká nepřesnost v kombinaci. Když už jsme se dostali do útočné třetiny, tak nás trápilo velmi špatné řešení herních situací kolem vápna. Soupeři jsme nedovolili šanci až do 37. min., kdy zahrál ze standardní situace signál, na který jsme absolutně nereagovali a nechali ho jít do vedení 2:0.

Do druhé půle jsme začali hrát aktivně v naší útočné třetině, z čehož pramenila větší síla na míči, ale vyplynul z toho pouze platonický tlak, kde jsme nedokázali vypracované situace finální a předfinální fáze dotáhnout do konce. Soupeř v průběhu poločasu ještě zahrozil z několika úniků, které zlikvidoval Koukal. Celkové zlepšení hry na útočné třetině z minulých utkání jsme bohužel nedokázali přenést do tohoto utkání a tomu i odpovídá výsledek, kde jsem byli opravdu bezzubí. Opět se projevilo to, že pokud vypadneme z určité pasáže utkání, úspěšní nebudeme. Je potřeba se z těchto situací konečně poučit a zapracovat na konzistenci výkonů.