Ani loni, ani letos. Znojmo z Ďolíčku body neveze

Ani loni, ani letos. Znojmo z Ďolíčku body neveze P r a h a - V loňské sezóně ještě v rámci Fotbalové národní ligy se Znojmu ve Vršovicích zvítězit nepovedlo a stejně to dopadlo i v Gambrinus lize. Domácí tým byl ve velké části utkání aktivnějším týmem a po zásluze si vypracoval dvoubrankové vedení. Náš tým se dostával do šancí sporadicky a prakticky jediné vážné ohrožení přišlo až v závěru utkání.

7.k., neděle 1.9.2013
Bohemians Praha 1905 - 1.SC Znojmo FK  2:0  (1:0)
Branky: 27. Moravec, 62. Bartek.
ŽK: Šmíd, Šírl – Helísek, Buchta, Heinz.
Rozhodčí: Pavel Orel - Jiří Jiřík, Václav Štěrba - Pavel Franěk.
Bohemians Praha 1905: Berkovec – Kalina, Šmíd, J. Štochl, Šírl – Moravec, Rada, Jindřišek (K), Hora (83. Krch), Bartek (89. Růžička) – M. Štochl (80. Kolář).
Trenér: Jozef Weber.
1.SC Znojmo FK: Hrubý (K) – Hříbek, Simerský, Hnaníček, Mudra – Hrošovský (46. Vašíček), Buchta (54. Zeba) - Helísek (70. Tomeček), Nepožitek, Okleštěk – Heinz.
Trenér: Leoš Kalvoda.
Počet diváků: 4592

Znojmo postrádalo proti klokanům hned čtyři hráči. Kvůli zranění trio Cihlář, Lacko a kapitán Yonov. Červená karta z minulého utkání proti Slavii pak nepustila do hry Reljiće. Šanci v základu tak dostali hráči, kteří doposud tolik možností nedostávali. Hosté začali poměrně sympaticky a chtěli vyvrátit dogma z předešlých zápasů, že se jim první poločasy nedaří. Bohužel to však trvalo jen chvíli, pak už se o slovo přihlásili domácí. Bohemians sice neměli nějakou drtivou převahu, ale třeba série rohů v úvodu utkání zaváněla nebezpečím.

Do ranku obrovských šancí se pak dala zařadit situace z 23. minuty. Domácí Štochl však v dobré pozici bránu pouze přestřelil. Jihomoravané se do útočných akcí také dostávali, ale ty končily pouze po velké vápno. U klokanů to bylo naopak a nebylo tak divu, že otevřeli skóre utkání. Jan Moravec si zahrál na Messiho, obešel několik hráčů Znojma a z bezprostřední blízkosti zakončil k tyči. Tým z Vršovic byl i nadále při chuti, ve 34. minutě utekl po levém křídle Bartek a jeho střelu musel vyškrábnout na roh brankář Hrubý.

Náš tým chtěl samozřejmě s nepříznivým stavem v druhé půli něco udělat a útok tak přišel posílit Vašíček. Nicméně hrozili domácí, kteří nastoupili s velkým elánem, byť jejich dvě zajímavé možnosti ze 47. a 53. minuty ohrožením branky neskončily. Znojmo sice mělo oproti první půli častěji míč na kopačkách, ale nic platné s kombinací soupeře si Bohemians dokázali poradit a navíc ještě být nebezpeční. V 60. minutě měl velmi blízko k brance Hora. Svoji hlavičku však poslal těsně vedle tyče. O dvě minuty už ale mohl slavit se spoluhráči gól. Davida Bartka totiž našel dlouhý nákop a díky tomu, že obrana neodhadla odskok míče, se mohl domácí hráči řítit sám na Hrubého. Následnou střelou do protipohybu se pak nemýlil.

Pro Znojmo mohlo být ještě hůře, ale Šírlovu střelu z 68. minuty dokázal Hrubý konečky prsty vytěsnit. Jihomoravané se dostali do šancí až v závěru poločasu, kdy se Bohemians stáhli do obrany. V 79. minutě se dostal k míči sám před Berkovcem Tomeček, ale ten jeho pokus bravurně kryl nohama. O dorážku se pak pokoušel Okleštěk, ale bránu těsně minul. Silné chvíle hostů pak zakončil střelou zpoza vápna Nepožitek, ale i nyní byl gólman zapůjčený klokanům ze Slavie úspěšný. Znojmo tak body nezískalo a navíc proti Spartě bude postrádat Heinze, který dostal svoji čtvrtou žlutou.

Jozef Weber (Bohemians 1905): V poslední době máme vstupy do utkání docela solidní. Z posledních čtyř zápasů jsme čtyřikrát po půli vedli 1:0. Dneska to vedení bylo absolutně zasloužené. Utkáni jsme kontrolovali až do nějaké 70. minuty, kdy podvědomí a obavy o výsledek vždy u hráčů jsou. Znojmo si nějaké příležitosti a závary vytvořilo. Dneska mi tam k úplné spokojenosti chyběl jen třetí gól. Měli jsme zkušenosti se Slováckem (1:1), kdy jsme o výhru přišli. Ta obava o výsledek tam byla pořád. Když to ale vezmu celkově podle průběhu utkání, tak myslím, že vítězství 2:0 je spravedlivé.

Leoš Kalvoda (Znojmo): Ať hrajeme doma se Slavií, nebo v Jablonci, tak se to stále opakuje. První poločasy z naší strany, to je malá hrůza. Ještě si před zápasem něco řekneme, motivujeme se, ale zůstane to v kabině. Říká se mi to těžko, ale mužstvo asi nemá vnitřní silu. Stačilo to na druhou ligu, ale na první je to málo. Pokud tam nedají víc zarputilosti a bojovnosti, tak nemáme šanci. My i předvedeme slušnou hru mezi vápny, bohužel v naší obranné šestnáctce nabídneme soupeři dvě branky vlastními hrubými chybami. Moravec udělá čtyři hráče, kdy projde od pomezní čáry až na penaltu. Při druhé brance není ani možné, že šedesátimetrový nákop necháme ve vápně dopadnout na zem, přeskočí nás to a Bartek to zakončí s přehledem.