Ani na čtvrtý pokus se nepodařilo Jihlavu v Tipsport lize zdolat

B r n o - Čtyři účasti Znojma v Tipsport lize, čtyři zápasy s Jihlavou. Ani jednou se pak nepovedlo získat našemu týmu proti hráčům z Vysočiny bod. I ve čtvrtém pokusu byl úspěšnější soupeř, který nakonec zvítězil 4:1. Výsledek mohl vypadat úplně jinak, ale Znojmo zahodilo několik velkých šancí, které by konečnému skóre mohly dát příjemnější tvář. V sestavě se objevilo několik hráčů na zkoušku.

Tipsport liga, středa 8.1.2014
FC Vysočina Jihlava - 1.SC Znojmo FK  4:1  (2:0)
Branky: 11., 28. a 52. Mesanović, 78. Teplý - 60. Faouzi.
Rozhodčí: Jana Adámková – Ondřeji Pelikán, Robert Hájek.
FC Vysočina Jihlava: Hanuš – Šourek, Mešanović (76. Marcin), Vaculík (C), Kliment, Marek, Kryštůfek, Kosak, Teplý, Šilinger, Harba (70. Karlik)
1.SC Znojmo FK: Hrubý (46. Doleček) – Mudra, Hudec,Hnaníček, Helísek – Lacko, Buchta – Gál Andrezly, Haurdić (C) (46. Crnkić), Majugić (46. Faouzi) – Jovičić (41. Vašíček)

S 60% novou zálohou a také útočníkem nastoupilo Znojmo k prvnímu zápasu přípravy. Na podhrot se postavila čerstvá posila Anes Haurdić a po krajích se proháněli Abid Mujagić a Peter Gál Andrezly. Na hrotu se pak představil vysoký Miloš Jovović. Hra začala navzdory prvnímu utkání po přestávce poměrně svižně. Náš tým se snažil hodně kombinovat, už v jedenácté minutě ho totiž zaskočil první inkasovaný gól. Za obranu si v jedenácté minutě naběhl Muris Mesanović a načal tak svůj střelecký účet. Vyrovnat mohl záhy Helísek, ztroskotal ovšem na brankáři Hanušovi.

Hra se vedla poměrně ve vyrovnaném duchu. Na naší straně však bylo vidět, že v týmu je několik nových hráčů a souhra byla občas nepřesná. Podruhé se skóre měnilo ze standardní situace. Při závaru v pokutovém území Znojma se nejlépe zorientoval Muris Mesanovič a rozvlnil podruhé síť. Po této brance se Znojmo dostalo trochu do útlumu a Jihlava nadále hrozila obzvláště centry za obranu. V 41. minutě přišla nešťastná chvíle pro Jovičiće, který musel kvůli zranění střídat.

Do druhé půle nahradili Haurdiće, Mujagiće a Hrubého Crnkić, Faouzi a Doleček. Svěřenci trenéra Kalvody vrhli své síly do útoku, jenže v 52. minutě přišla ledová sprcha v podobě dokonání hattricku Murise Mesanoviće. Přesto náš tým nesložil zbraně a po spolupráci s Crnkićem dokázal v 60. minutě snížit Bourenane Faouzi. Po něm měl dobrou možnost na skórování i Vašíček v 73. minutě ale hlavičkoval pouze do prostoru brankáře Hanuše a posléze poslal svoji druhou hlavičku těsně vedle tyče.

Definitivně se o vítězství Jihlavy rozhodlo v 78. minutě, kdy Jakub Teplý docílil kuriózní branky a Vysočina tak měla zpět opět pohodlný náskok. V závěru se však ještě musela hodně zapotit. Dvě obrovské šance měl v závěru Crnkić, ale ani jednou proti brankáři Hanušovi neuspěl.