Cesta pohárem pokračuje, Rosice nás ale výrazně potrápily

R o s i c e - Když jsme již v páté minutě otevřeli skóre utkání a do přestávky vedli 2:0, vypadalo vše jednoduše. Nakonec z toho ale bylo proti divizním Rosicím velké drama. Domácí dokázali ve druhé půli snížit, a pak náš tým zatlačit. Brankář Andrejko už si v první částí připsal chycenou penaltu a v závěru utkání pak musel zachraňovat výhru proti velké šanci soupeře. Pojistku na postup dal až v nastaveném čase Lacko.

Pohár 2.kolo, středa 13.8.2014
FC Slovan Rosice - 1.SC Znojmo FK  1:3  (0:2)
Branky: 68. Huška – 5. Odehnal, 29. Kovačić, 90+2. Lacko
ŽK: 63. Polák, 86. Malata, 89. Huška – 67. Ledecký, 77. Okleštěk, 88. Žondra
Rozhodčí: Martin Nenadál - Jiří Jiřík, Petr Antoníček
FC Slovan Rosice: Balčirák – Huška, Oprchal (83. Foral), Pšikal (63. Těžký), Havlásek (71. Selinger), Lang, Michna, Malata (C), Živný, Chlup, Polák
1.SC Znojmo FK: Andrejko – Hříbek, Hudec, Odehnal, Hrazdílek – Lacko (C), Okleštěk (90. Yonov), Kovačič (61. Buchta) – Helísek (83. Stáňa), Žondra, Ledecký
Počet diváků: 380

Náš tým pokračoval i v domácím poháru v rychlých nástupech do utkání. Už v páté minutě se totiž měnilo skóre. Okleštěk zahrával standardní situaci a brankáři Balčirákovi vypadal míč z rukavic. Toho využil pohotově Daniel Odehnal a doklepl míč do brány. Rosice se v první čtvrthodině vůbec nedokázaly dostat do hry. Vše se změnilo až šancí v 18. minutě, kdy měl Živný velkou šanci na vyrovnání. Míč ale zastavil na brankové čáře Lacko.

Domácí získali více sebevědomí a o chvíli později se dostal do další velké šance Malata, v tomto případě ale těsně minul. A tak udeřilo na druhé straně. Žondra našel ve vápně Miro Kovačiće, který míč uklidil přesně k tyči. Ani tento moment však Slovan nezlomil. Po faulu Odehnala ve 34. minutě zahrával dokonce pokutový kop. Živného však vychytal brankář Andrejko. Na závěr půle měl dobrou šanci na zvýšení skóre Ledecký, ale brankář Balčirák byl pozorný.

V druhé půli se toho zpočátku moc nedělo. Náš tým uklidněn vedením 2:0 držel hru pod kontrolou, ale nebylo to úplně ono. Přesto mohlo být v 60. minutě rozhodnuto. Žondra vysunul do samostatného úniku Helíska, ten ale zakončoval těsně vedle. Problém byl ale někde jinde. Rosicím se povedlo v 68. minutě snížit, když přetažený centr umístil do sítě hlavou Jiří Huška.

Soupeř byl po kontaktním gólu rázem politý živou vodou, naopak naši hráči vypadli z rytmu a strachovali se o výsledek. V 88. minutě měl totiž Slovan obrovskou šanci. Huška změnil ve vápně směr střely, ale Andrejko dokázal fantasticky zareagovat a vyškrábnou míč z brány. Pojistky a uklidnění jsme se tedy dočkali až v nastaveném čase po přesném zakončení Matúše Lacka.