Dali jsme branku, ale tři obdrželi ze standardních situací

Dali jsme branku, ale tři obdrželi ze standardních situací Z n o j m o - Po třech zápasech jsme protrhli střeleckou smůlu, žel hosté se trefili ze dvou přímých kopů a jedné penalty.

22.kolo Fortuna NL, pátek 13.4.2018
1.SC Znojmo FK - FK Pardubice  1:3  (0:1)
Branky: 58.Javůrek – 23. A.Fousek, 71. Mužík (pen.), 82. Řezníček
ŽK: 76. Javůrek – 83. Sokol, 87. Kovář
Rozhodčí: Ginzel Ondřej - Kříž Jiří, Fišer Miroslav
Delegát: Melichar Jaroslav, Kolbaba Petr
1.SC Znojmo FK: Veselý – Helísek (C), Avdić, Malár, Chereda – Machuča (80. Teplý), Lacko - Javůrek, Ambrozek (45. Šamánek), Pecháček (39. Štrombach) – Vašíček
FK Pardubice: Knobloch – Prosek, Kopřiva (17. Sokol), Šejvl, T.Čelůstka – Jeřábek (C) – A.Fousek (65. D.Novák), Řezníček, P.Černý, Mužík – Petráň (12. Kovář)
Počet diváků: 387

V pěkném počasí oba týmy začali opatrně, byť přeci jen hosté měli více ze hry. Naši borci navázali spíše na nepovedené pasáže z předchozích zápasů. Už v 5.minutě se mohli hosté ujmout vedení a málem jim k tomu pomohla obranná hlavička Oleksiye Cheredy, která šla těsně vedle. Hosté pak během úvodní čtvrthodiny museli dokonce dvakrát střídat kvůli zraněním. To jim ale nevadilo a o pár minut později se ujali vedení. Možná trochu sporný zákrok před vápnem zapískal sudí jako přímý kop pro hosty a Fousek našel místo pro míč v síti, přestože se Vlasta Veselý po něm natahoval a sáhl si na něj. Po půl hodině hry se střelec branky mohl radovat podruhé, ale tentokrát si na Veselého nepřišel. Do konce poločasu ještě naše nespokojené trenérské duo dvakrát střídalo dokonce jednou i v samém závěru první půle.

Do druhé půle naši borci nastoupili velmi aktivně a v podstatě po celý druhý poločas zatlačilo hosty na jejich půli a také i vytvářelo šance. Ti největší do té doby zakončoval David Štrombach v 54.min., ale gólman hostů potvrdil, že ne nadarmo jsou Pardubice nejlepší co do počtu obdržených branek. Radost mu ale pokazil jeho bývalý spoluhráč dnes už v našem dresu Honza Javůrek, který nádherným volejem přetavil krásný dlouhý křížný pas v úžasnou branku - 1:1! Zároveň prolomil náš střelecký půst po třech zápasech bez vstřelené branky! Všichni v tu chvíli věřili a oprávněně, že zápas otočíme. Ostatně jsme nadále zůstávali aktivní! Jenže v 69.minutě se vše pokazilo. Nejprve skvěle vychytal Černého v samostatném nájezdu Vlasta Veselý, ale hned vzápětí sudí viděl nastřelenou ruku našeho hráče ve vápně a zapískal pokutový kop. Ten proměnil Mužík a hosté vedli. To bylo narušení našich obratových plánů. Přestože jsme se snažili znovu vyrovnat, závěrečnou ránu jsme dostali z dalšího přímého kopu. V 82.min. kopal Řezníček přímý kop a přestože s tím především náš gólman, který byl u toho nejblíže, nesouhlasil, hlavní sudí na pokyn asistenta odpískal branku, protože prý podle nich přešel míč brankovou čáru celým objemem... Do konce zápasu jsme se ještě snažili alespoň snížit, ale stav se už nezměnil.

asistent trenéra Darko Šuškavčevič: Dali jsme branku, za což jsme rádi, ale bohužel to dnes na body nestačilo. V prvním poločase jsme nehráli dobře. Druhá půle byla lepší, ale soupeř nás potrestal ze standardních situací.