Doma stále neporaženi! Výhru proti Sokolovu jsme vydřeli otočkou v druhé půli

Doma stále neporaženi! Výhru proti Sokolovu jsme vydřeli otočkou v druhé půli Z n o j m o - Prokletí, které nás provázelo před kamerami České televize, zlomeno! Poprvé jsme si v televizním přenosu ČT Sport připsali výhru. Ale rodila se velmi, velmi těžce. Sokolov byl v první půli lepší a vypracoval si dobré šance. Jednu z nich hosté využili a dostali se do vedení. Z trápení jsme se ale v druhém dějství dokázali probrat a góly Davida Ledeckého a Tomáš Oklešťka otočili skóre ke konečné a důležité výhře 2:1

21.koloFNL (ČTSport), sobota 2.4.2016
1.SC Znojmo FK - FK Baník Sokolov  2:1  (0:1)
Branky: 65. Ledecký, 70. Okleštěk – 40. Kratochvíl
ŽK: 40. Nepožitek, 60. Stáňa
Rozhodčí: Machálek – Antoníček, Arnošt
1.SC Znojmo FK: Doleček – Mezlík, Pokorný, Cihlář (K), Šumbera (46. Stáňa), Nepožitek (46. Weber), Helísek, Žondra, Okleštěk, Ledecký (87. Svozil), Šamánek
FK Baník Sokolov: Belaň – Jablonský, Urma, Vondráček, Vrtělka (K), Kratochvíl, Kosak, J. Dvořák II. (84. Mejdr), Pouček (76. Machek), Přeučil (78. Procházka), Kopečný
Počet diváků: 1127

Trenér Kučera poslal do zápasu skoro na vlas stejnou sestavu jako v úvodním zápasu sezóny s Vyšehradem. Vykartovaného Vlastu Veselého musel zastoupit Jirka Doleček. Do základu se vrátil i Šimon Šumbera a uzdravení Radek Mezlík a kapitán Tomáš Cihlař.

První velkou šanci zápasu jsme si vytvořili my, když Rosťa Šamánek z bezprostřední blízkosti hlavičkoval pouze do připraveného gólmana hostů, který míč bravurně vyrazil. Šamiho se tak bohužel nadále drží jarní smůla v zakončení. Věříme, že ji ale brzy prolomí. Za Sokolov to zkoušel Přeučil, proti němu se však Jirka Doleček blýskl skvělým zákrokem. Byli to převážně Západočeši, kdo se více dostávali do šancí, obrovskou tutovku spálil Kosak. Jirka Doleček v souboji nevyrazil míč ideálně, fotbalista Sokolova však před prázdnou branou trefil jen břevno.

Co se nepovedlo Kosakovi, podařilo se o deset minut později jeho spoluhráči. Přeučil přihrál na hranici pokutového území naběhnutému Miloši Kratochvílovi, který výstavní střelou k pravé tyči otevřel gólový účet utkání. V závěru první půle ještě vyzkoušel Belaňovu pozornost Šumbera.

Do druhé pětačtyřicetiminutovky jsme vstoupili aktivněji, dlouho se však přes pevnou obranu soupeře nedokázali prosadit, z přímého kopu mohl zahrozit Okleštěk, mezi tři tyče ale nezamířil. Hosté se snažili šetřit čas, jak se jen dalo, inkasované brance přesto nezabránili. Šamánek ještě svoji šanci nevyužil, ovšem vzápětí nedokázali fotbalisté Sokolova míč odkopnout do bezpečí, ten se nakonec po trochu šťastném odrazu dostal před bránu, kam si naběhl David Ledecký a hlavou jej umístil do sítě. To nám nalilo čerstvou krev do žil. Tomáš Okleštěk poslal nadýchaný centr do pokutového území, ten nakonec nikdo netečoval a balón zapadl trochu překvapivě k levé tyči.

Trenér Radim Kučera: Byl to opět fotbal dvou rozdílných poločasů. Ukázala se dobrá morální síla týmu, když dokážeme otočit výsledek proti silným týmům. Minule to doma bylo proti Ústí, teď proti Sokolovu. Obě mužstva se prala s větrem. Druhý poločas jsme zjednodušili hru, byla tam ale dnes cítit nekvalita. Bylo to možná i nervozitou, protože tlak narůstá. Ale s výhrou jsem pochopitelně spokojený, bylo to ubojované, ale body se počítají.