Důvod k úsměvům byl! Výhra o třídu v Třinci 3:0!!!

Důvod k úsměvům byl! Výhra o třídu v Třinci 3:0!!! To, co se nevedlo v předchozích čtyřech zápasech - totiž bodovat či alespoň vstřelit branku, se podařilo měrou vrchovatou v kole pátém. Naši hráči vyhráli rozdílem třídy 3:0 na půdě nyní už nejhůře střílejícího týmu soutěže (z 5 zápasů jen jediná branka)!

5.k.2.liga, sobota 28.8.2010
FK Třinec - 1.SC Znojmo FK  0:3  (0:1)
Branky: 15.Sukup, 84.Yonov, 90.+3.Yonov z penalty
ŽK:29.Lisický, 87.Malíř, 87.Ceplák - 27.Trnovec, 28.Šilinger
Rozhodčí: Býma - Gallo, Santarius
FK Třinec: Lipčák - Lisický, Hupka, Kuděla, Cihlář - Malíř, Ceplák, Siegl (76.Hanus), Bednarek (46.Onuchukwu) - Joukl, Karlík (46.Doležal)
1.SC Znojmo FK: Hrubý - Hříbek, Yonov, Mička, Šilinger - Sukup (65. Krhut), Vavřík, Trnovec, Zapalač - Látal (89.Kováč), Podzemský (71. Šichor).
Počet diváků: 526

Ze začátku třinečtí ukazovali, že chtějí v tomto zápase získat všechny body, jenže to dlouho netrvalo a naši hráči ukázali, co v nich je. Aktivitou hýřil především Zapalač, který svou střelou prověřil domácího gólmana Lipčáka, o pár minut později pak na jeho svatyni mířil - zatím bez branky - Yonov. Pak již ale přišla chvíle, na kterou jsme všichni čekali nakonec 375 minut - druholigová znojemská branka! Vavřík našel osamoceného navrátilce do sestavy po zranění Sukupa, který se zapsal do historie první druholigovou brankou 1.SC Znojmo - konkrétně do její levé poloviny. Domácí se pak snažili o vyrovnání. O šest minut později ale nedokázal Joukl trefit odkrytou branku. Mnohem větší šance na vyrovnání přišla hned vzápětí. Faul na Karlíka posoudil sudí jako penaltový a míč si postavil exznojemský Patrik Siegl. Jenže náš gólman Hrubý jeho úmysl vystihl! Rozhodčí ovšem nechal penaltu pro předčasné vyběhnutí našeho strážce svatyně opakovat. K exekuci se postavil stejný střelec, ale tentokrát ani netrefil branku! V dalších minutách jsme pak měli míč více na kopačkách a vyskytly se i šance. Střílel opět Zapalač s tím, že po jedné jeho střele vyrazil Lipčák míč na tyč! Po 45 minutách jsme tak vedli zaslouženě.

Nový trenér domácích Dembinný do 2.poločasu využil dvojího střídání, ale vyložené šance byly na nší straně. Například sám na gólmana unikal Látal, ale zakončil těsně vedle. Situace se nelíbila domácímu kotli, který začal skandovat jméno bývalého trenéra Nečka. Veškeré snahy domácích utnul v 84.minutě náš kapitán Yonov. Jeho parketou jsou volné přímé kopy a to potvrdil. Pavouček v levém horním růžku třinecké branky se musel stěhovat. Nakonec to nebylo ještě vše a stejný hráč se v nastaveném čase prosadil i z penlaty, kterou rozhodčí nařídil za ruku druhého exznojemského hráče v domácím dresu Cihláře.

Nové růžovočerné dresy našich hráčů pro venkovní zápasy tak viděli jasnou výhru našich modrobílých klubových barev a všichni se už těšíme, že se tato skvělá forma z Třince ukáže i v dalším domácím duelu proti dalšímu severomoravskému týmu - zatím poslednímu - FC Hlučín. Budeme tam všichni - tedy i vy a vaši kamarádi, že?