Generálka s "pohárovým" soupeřem rozdílem třídy

Generálka s Za týden začíná odvetná část 2.ligy a naši hráči sehráli vítězný zápas nad HFK Třebíč, se kterou jsme se už několikrát potkali také v domácím poháru. Tentokrát byl výsledek jasný a nám nezbývá než se těšit na příští neděli a na Spartu Praha B.

přípr.Retz, sobota 26.2.2011
Horácký FK Třebíč - 1.SC Znojmo FK  0:3  (0:1)
Branky: 34´ Krajačič, 55´ Yonov, 82´ Kováč
1.SC Znojmo FK: Šustr – Sukup, Coufal (46´ Yonov), Mička, Kazár (46´ Krhut) – Lukáš (46´ Hříbek), Lacko (60´ Podzemský), Hnáníček (46´Trnovec), Krajačič – Nepožitek – Vašiček (46´ Kováč).

Poslední zápas ze série zimní přípravy. Hrálo se na přírodní trávě v rakouském Retzu. A právě zmrzlý terén to byl, který prvních deset až patnáct minut byl hlavním „soupeřem“ obou týmů. Přesto se ale domácí dostali první k zakončení. Jmenovitě Vašíček. Následovali jej v rozpětí patnácti minut Lacko , Nepožitek a Kazár. Posledně jmenovaný byl asi v nejvíce vyložené šanci, ale přestřelil. Po půlhodině hry následovala série čtyř rohových kopů v rychlém sledu pro náš tým ukončena brankou Krajačiče přímo z rohu – 34´.

Druhá půle a změny v obou týmech. V 55´ zahrával Yonov trestný kop těsně za hranicí šestnáctky a nádhernou střelou do levého horního rohu zvýšil na 2:0. Utkání na zmrzlém terénu dostal do konečné podoby Kováč, když se prosadil v malém vápně – 83´ 3:0. V závěru jsme měli ještě několik šancí (Krhut, Kováč, Sukup), ale skóre se již neměnilo.