Juniorka favorita nepřekvapila, na Spartě vysoko prohrála

Juniorka favorita nepřekvapila, na Spartě vysoko prohrála P r a h a - Jen prvních patnáct minut se dařilo našemu juniorskému týmu trápit pražskou Spartu jako velkého favorita utkání. Domácí těžili v první půli ze své ofenzivní efektivity a v druhé části už zápas naprosto ovládli. Naše snaha alespoň o čestný zásah skončila na břevnu po střele Alacy, svoji šanci nezužitkoval ani Yilmaz.

26. (Vaníčkova), pondělí 23.3.2015
AC Sparta Praha fotbal - 1.SC Znojmo FK  8:0  (3:0)
Branky: 15. a 57. Jurdík, 20. Kitanovič, 42. Špaček, 53. Moravec, 61. Schranz, 79. Juliš
ŽK: 15. Moravec.
Rozhodčí: Ondřej Rais - Kryštof Mencl, Petr Martínek
AC Sparta Praha fotbal: Štorc – Nečas, Vokoun, Švejdík, Macháč – Špaček (67. Matějka), Moravec (73. Sáček), Miskovič, Kitanović – Schranz (73. Juliš), Jurdík (C)
1.SC Znojmo FK: Doleček – Hrazdílek (C), Dobrovolný, Bogner, Sokol (67. J. Kříž), Alaca, Yilmaz, Levai, Nepožitek, Pokorný, Celik

Sparta začala podle očekávání tlakem, který se nám ale zpočátku dařilo pacifikovat a domácí si v úvodní čtvrthodině nevypracovali žádnou nebezpečnou situaci. Právě na jejím konce se ale z první vážnější možnosti prosadili. Rychlý protiútok vyústil ve zpětný pas do vápna a bombou Milana Jurdíka pod břevno.

O pět minut později se pak sparťanům povedl další rychlý kontr a Aleksandr Kitanović dokázal po přihrávce za obranu míč usměrnit před brankářem Dolečkem do sítě. Bylo to pro náš tým poměrně kruté. Dvě šance, dva góly, ale i takový je fotbal. Pokorný mohl ve 23. minutě snížit, jeho hlavička prolétla jen těsně vedle brány.

Pražané si v ofenzivě opět vybrali delší pauzu a svůj třetí zásah si nechali až na závěr půle. Míč se ve 42. minutě odrazil k Jakubu Špačkovi a ten už měl jednoduchou práci. Do kabin jsme šli tak v těžké situaci a skórem 0:3 z našeho pohledu.

Ani druhá půle nebyla pro náš výběr bohužel optimističtější, právě naopak, Sparta dominovala. Při snaze o útočné výpady jsme nestíhali kontry soupeře a tvrdě za to pykali. Mnohdy pak dopláceli na taktické chyby. Čtvrtá branka ale padla po krásné individuální akci Jakuba Moravce a přesné střele k bližší tyči. Alespoň jiskru naděje mohl vybojovat Alaca, ale jeho rána skončila na břevně.

Sparťané ve své střelecké chuti nepolevili a branka z 57. minuty se nesla v exhibičním duchu, když Špaček připravil míč Milanu Jurdíkovi před prázdnou bránu. Nepříjemnou desitiminutovky pak završil Ivan Schranz.

I další průběh patřil domácím, byť mohl Yilmaz překazit čisté konto brankáři Štorcovi, jenže ten míč vyškrábl mimo bránu. Poslední slovo tak zůstalo Spartě. Vysoké skóre završil dvěma góly Lukáš Juliš.