Konce sérií - Myjava zdolala 1.SC Znojmo FK 2:0

Konce sérií - Myjava zdolala 1.SC Znojmo FK 2:0 Před tímto zápasem domácí ještě v přípravě nevyhráli, naši hráči zase neprohráli. Vzájemný souboj ale obě série ukončil. Domácí, pro které to byla generálka na jejich druhou historickou sezonu v nejvyšší soutěži Slovenska, se dvakrát prosadili po rozích. Naopak náš tým má do začátku soutěže od data toho zápasu ještě 13 dní a sehraje je v něm ještě dva zápasy, již v úterý 9.7. v Českých Budějovicích a o víkendu pak generálka - jednání o soupeři se chýlí ke konci.

přát., sobota 6.7.2013
Spartak Myjava - 1.SC Znojmo FK  2:0  (1:0)
Branky: 44.Siva, 62.Sládek
ŽK: 12.Tomeček, 60.Simerský, 74.Okleštěk, 86.Heinz
Spartak Myjava: Solnička – Kosík, Pekár (81.Vavák), Černáček, Kukoľ (71.Neoveský), Šulek, Častulín (78.Onder), Marček (71.Daniel), Bruško (63.Pelegríny), Siva, Sládek
1.SC Znojmo FK: Hrubý – Yonov, Hrošovský, Tomeček, Zeba, Helísek, Lacko, Vašíček, Mudra, Malakyan, Hnaníček
Do 2.poločasu nenastoupili: Yonov, Hrošovský, Tomeček, Helísek, Lacko, Mudra, Malakyan a Hnaníček. Nahradili je: Simerský, Cihlář, Zifčák, Buchta, Okleštěk, Odehnal, Hříbek a Heinz.
V průběhu 2.poločasu pak ještě:
60. Lacko za Zebu
71. Hrošovský za Vašíčka

Zápas, ve kterém si naši hráči vyzkoušeli hrát pod umělým osvětlením, jen oni dostávali žluté karty a které i v Myjavě aktivně povzbuzovali naši fanoušci (a byli v přímém přenosu myjavského streamu slyšet), byl poměrně vyrovnaný. V prvním poločase sice měli domácí více míč na svých kopačkách, ale našim borcům se dařila kombinační hra. Hned v 6.minutě se musel domácí gólman předvést, aby střela jednoho z našich hráčů neskončila v síti. Ve 40.minutě náš Zeba těsně minul nebezpečnou střelou branku Myjavy. Bohužel jsme dostali gól do šatny. Domácí, kteří i v uplynulé sezoně byli velmi silní ve standardních situacích, se prosadili po rohu Bruška. Na jeho centr si naskočil na bližší tyči Siva a míč se od té vzdálenější odrazil šťastně pro černobílé do branky.

Do druhé půli naskočila téměř nová jedenáctka ve žlutých dresech, ve kterých jsme v tomto duelu nastoupili my. A domácí toho využili a měli od 46.minuty převahu vyjádřenou i šancemi. Ve 49.min. Šulek našel kolmicí Kosíka, ale ten v bezprostřední blízkosti minul naši svatyni. V 52.min. se snažil Kukoľ využít dlouhý pas Bruška, ale na umístění střely už neměl dost času. V 62.min. pak domácí kopali další roh. Opět jej zahrával Bruško, tentokrát jej přetáhl, ale do míst, kde byl Sládek a ten nechytatelnou střelou z voleje nastřelil na brankové čáře jednoho z našich obránců a od něj se dostal míč do sítě. Znovu tedy trocha smůly pro naše barvy. V 64.min. se Okleštěk snažil snížit, ale napálil jen boční síť. Navíc v 76.min. domácí Danielem nastřelili břevno naší branky! Poslední větší možnost našeho týmu na snížení byla v 79.min., kdy Heinz umístěnou střelou k tyči chtěl překvapit domácího Solničku, ale ten se dostatečně natáhl. Další naše snaha končila na hranici šestnáctky.