Mrznout se vyplatilo!! Po výhře nad klokany jsme první!!

Mrznout se vyplatilo!! Po výhře nad klokany jsme první!! Z n o j m o - Šlágr jara se hrál v mrazu, ale domácí příznivce - sešlo se jich 1335!! - zahřál výsledek - výhra 2:0 a dvoubodový náskok na čele Fotbalové národní ligy!! Nyní nás čekají dva zápasy venku, ten nejbližší v sobotu dopoledne v Sokolově. A navíc nejlepší dárek k úterním půlkulatinám (55) trenéra Leoše Kalvody!!!

20.kolo, neděle 24.3.2013
1.SC Znojmo FK - Bohemians Praha 1905  2:0  (1:0)
Branky: 27.Heinz, 60.Nepožitek
ŽK: 20.Yonov - 44.Rada
Rozhodčí: Petr Mikel – Radek Kotík, Ladislav Gallo
1.SC Znojmo FK: Hrubý – Hříbek, Yonov (K), Hnaníček, Mudra – Helísek ★ (89.Lukáš), Lacko (77.Cihlář), Buchta, Nepožitek, Okleštěk – Heinz (85.Ševčík)
Trenér: Leoš Kalvoda.
Bohemians Praha 1905: Sňozík (37.Havránek) – Růžička, Šmíd, Cseh, Kalina – Moravec (73.Štochl), Jindřišek, Rada, Nerad (46.Šiml), Bartek – Jirouš.
Trenér: Jozef Weber.
Počet diváků: 1335

Počasí k oběma aktérům netrpělivě očekávaného utkání nebylo vůbec milosrdné. Ve Znojmě stejně jako v celé republice panovalo mrazivé počasí, i přesto si do ochozů našlo cestu 1335 diváků, kteří mohli domů odcházet spokojeni, pokud samozřejmě nepočítáme početný tábor fanoušků klokanů.

Souboj o první místo nenabídl nikterak oslnivý fotbal, v nepříjemném počasí se hráčům rozhodně nehrálo lehce. V první půli byl k vidění vyrovnaný boj a oba týmy se střídaly v aktivitě, šancí však bylo velmi poskromnu. Často se hrálo ve středu hřiště a týmy měly problémy s přesností. Znojemští byli v kombinaci jenom přece úspěšnější a díky tomu se i dostávali do více nadějných akcí. Nejdůležitější moment celého zápasu nastal v 27. minutě. Helísek nacentroval z pravé strany do vápna na Nepožitka, jehož hlavičku zastavila tyč. Míč se však odrazil k Marku Heinzovi, který dostal nadvakrát míč do sítě. Další důležitá situace pak proběhla ve 34. minutě. Hostující kapitán brankář Sňozík se vydal po rohovém kopu pro centrovaný míč a byla z toho po střetu tržná rána v obličeji a otřesený gólman byl raději střídán.

Do druhé části nastoupili klokani celkem aktivně, jejich útočnou snahu ale brzy zmrazil druhý gól Znojma z 58. minuty. Bohemians zahrávali rohový kop, z kterého ale vzešel rychlý brejk domácích. Helísek se uvolnil na pravé straně a poté přihrál úplně volnému Radimu Nepožitkovi, který šel sám na brankáře Havránka. Nepožitek udělal gólmanovi kličku a poté poslal míč do prázdné brány. Kdo čekal ve zbývající části druhé půle nějaký tlak klokanů, ten by byl zklamán. Pražané nedokázali dostat soupeře pod větší tlak a jejich útočné vysvědčení se omezilo na pár dobrých centrů a nevýrazných střel, které nemohly brankáře Hrubého ohrozit. Z těchto střeleckých pokusů vyčnívala pouze střela Jendřiška ze 73. minuty. Znojmo díky výhře vystřídalo klokany na první pozici v tabulce Fotbalové národní ligy.

Leoš Kalvoda (Znojmo) - Kluci podali dobrý bojovný výkon a vítězství si zasloužili. Bohemka vstoupila do utkání lépe, trvalo nám asi patnáct minut, než jsme se dostali do zápasu. Potom už jsme hru kontrolovali a zaslouženě jsme vyhráli.

Jozef Weber (Bohemians 1905) - Chtěl bych domácím pogratulovat k výhře. Dívali jsem se na utkání s Karvinou, kde domácí takhle dvakrát soupeře zbrejkovali a vyhráli. My jsme na to hráče upozorňovali, přesto jsme se nechali přehrát. Měli jsem takovou planou optickou převahu, ale to je málo.