Na půdě Táborska jsme vybojovali cennou remízu

Na půdě Táborska jsme vybojovali cennou remízu S e z i m o v o Ú s t í - Čekání na první výhru na hřišti Táborska se nám sice prolomit nepovedlo, ovšem z jihu Čech si vezeme velice cenný bod. Do vedení nás poslal už v šesté minutě Honza Javůrek, Táborsko však zásluhou velké aktivity v úvodu druhého dějství vyrovnalo. Pak se výhra mohla přiklonit na jednu i druhou stranu, další gól už ale diváci na Soukeníku neviděli a utkání tak skončilo smírně 1:1.

8.k.FNL, sobota 24.9.2016
FC Silon Táborsko - 1.SC Znojmo FK  1:1  (0:1)
Branky: 54.Javorek – 6.Javůrek
ŽK: 75.Nepožitek
Rozhodčí: Matějček – Kubec, Vít
FC Silon Táborsko: Toma – Landovský (46.Hovorka), Cíferský, Hanzlík, Mráz – Kalvach, Ciku (86.Fulnek), Nešický, Džafić – Javorek, Mrázek (73.Froněk)
1.SC Znojmo FK: Doleček – Helísek Svozil, Odehnal, Cihlář – Njire, Chereda, Urbančok (60.Nepožitek), Javůrek (89.Bartolomeu) - Šumbera (75.Rybička), Klíma
Počet diváků: 647

Do utkání s Táborskem nasadil narozdíl od minulého zápasu s Vítkovicemi trenér Kučera odlišnou sestavu. Do základní sestavy se vrátili oba krajní obránci Cihlář s Helískem. Od začátku nastoupil i Šimon Šumbera, na hrotu útoku se objevil Jirka Klíma. Domácí načali utkání opravdu aktivně, ovšem byli jsme to my, kdo se radoval z brzké branky. Její prvopočátek byl i trochu dílem náhody, po odrazu se do brejku dostal Šimon Šumbera a přesnou přihrávkou vybídl v pokutovém území v 6. minutě ke skórování Honzu Javůrka. Přesně o dalších šest minut později se do další velké šance dostal Njire, Toma mu však kličku nespolkl.

Soupeř byl aktivní, měl k dispozici i zajímavé standardní situace, ovšem dlouho se nemohl dostat do nějaké výraznější šance. Z domácích hráčů byl nejvíce nebezpečný Mrázek a to především v pokutovém území. Střela po jeho prvním obtočení ve vápně ještě skončila hodně vedle, zakončení z druhého obtočení už v 37. minutě jen těsně minulo bránu. Vzápětí pak musel proti nenápadné střele zasahovat Jirka Doleček. Přesto jsme to mohli být my, kdo gólově uzavře první část. Javůrek se řítil na bránu z levé strany a jen těsně minul vzdálenější tyč. Do kabin jsme tak šli za těsného vedení.

Pokud jsem do první půle vstoupili dobře, o druhém dějství se to říct nedá. Táborsko na nás vlétlo a zamklo na vlastní polovině. Výsledkem bylo zasloužené vyrovnání, které zařídil z bezprostřední blízkosti Petr Javorek. Domácí i nadále pokračovali ve velice aktivní hře, my jsme se naopak nemohli dostat zpět do utkání. Krok jsme chytli šancí Jirky Klímy, kterou jsme mohli jít opět do vedení. Náš útočník však trefil vyběhnuvšího Tomu.

Pak se střídaly šance na obou stranách. Hned po možnosti Klímy se hnali domácí do brejku. Mrázka Doleček dokázal vychytat. V 72. minutě jsme zahrávali rohový kop a k odraženému míč se dostal Chereda, ovšem míč napálil vedle brány. Tohle byla velká škoda, o deset minut později nás to mohlo mrzet. Jirka Doleček vyrazil střelu po brejku Táborska a k dorážce do prázdné brány se chystal Froněk. Jako zachránce přispěchal v posledním možném okamžiku Dan Odehnal a odehrál míč do bezpečí. Jednoznačně se náš stoper stal hrdinou okamžiku. K dalším šancím už se žádný z týmů nedostal a ze Soukeníku si odvážíme cenný bod.

Radim Kučera (Znojmo): Do utkání jsme vstoupili dobře, dali jsme první gól, měli jsme dobré brejkové situace. V první půli jsme působili daleko lepším dojmem než v druhém. V něm jsme možná z obavy o výsledek nebyli v úvodu tolik aktivní. Domácí prohrávali, měli převahu, vypracovali si šance a dokázali vyrovnat. Pak se mohla výhra přiklonit na jednu či druhou stranu. Bod beru jako dobrý, je z venku a to se počítá.