Navzdory prohře jsme proti Baníku sehráli dobré utkání

Navzdory prohře jsme proti Baníku sehráli dobré utkání K r o m ě ř í ž - Proměňování šancí, záležitost, která se s námi táhne už nějaký ten měsíc, se projevila i v přípravném utkání proti Baníku Ostrava. V první půli jsme měli více šancí než soupeř, přesto jsme do kabin odcházeli za nepříznivého stavu 1:2. V druhém dějství už měl Baník převahu, kterou potvrdil třetím gólem.

příprava (Kroměříž), sobota 1.7.2017
FC Baník Ostrava - 1.SC Znojmo FK  3:1  (2:1)
Branky: 9. Poznar, 41. Hykel, 69. J. Šašinka – 45. Teplý (pen.)
ŽK: Teplý
Rozhodčí: Mykiska - Pochylý, Antoníček
FC Baník Ostrava: 1. poločas: Šustr – Sus, Breda, Zápotočný, Celba – Hykel, Hlinka, Pekár, Stáňa – Smékal, Poznar.
2. poločas: Chmiel – Celba, Jakubov, Šindelář, Helešic – Sus, Panić, Hrubý, Hykel – Baroš, J. Šašinka. Náhradníci: Chmiel – Jakubov, Šindelář, Panić, Helešic, Hrubý, Baroš, J. Šašinka.
1.SC Znojmo FK: Štěpanovský (46. Koukal) – Helísek (46. Pospíšil), Malár, Mezlík, Cihlář, Chereda (61. Malík), Hladík (79. Štrombach), Njire (46. Urbančok 72. Palutka), Teplý (69. Badinský), Javůrek, Yunis
Počet diváků: 650

Trenér Balcárek neměl utkání k dispozici několik hráčů. Zdravotní problémy nepustily do zápasu Šamánka, Holuba a Nepožitka. Úvod utkání se nesl ve vyrovnaném duchu, naopak, dalo by se říct, že jsme začali odvážněji. Zchladila nás ale devátá minuta, kdy se Baník po důrazném souboji dostal do rychlého brejku. Míč za obranu dostal Tomáš Poznar, brankář Štěpanovský byl sice u míče nepatrně dříve, ale už to nestačilo. Plzeňská posila Baníku stačila míč zblokovat a zamířila do prázdné brány.

Na elánu nám to však neubralo. V útoku výborně spolupracovali dva Jakubové - Yunis s Teplým. Právě tito dva měli prsty v našich dvou velkých šancích. Kuba Yunis dvakrát hledal před bránou naše číslo 18. V první příležitosti však vychytal Kubu Teplého Šustr, v druhé možnosti pálil náš útočník před prázdnou bránu mimo. A tak na slovo přišlo otřepané nedáš, dostaneš. Stáňa vysunul do příležitosti Tomáše Hykela a ten si poradil s nabízenou možností chladnokrevně. Do přestávky se nám ale ještě povedlo snížit. Smutný hrdina první půle Kuba Teplý, vybojoval v pokutovém území penaltu a sám byl úspěšným exekutorem.

Do druhé půle vyslal baníkovský trenér Kučera na trávník i svoji největší hvězdu - Milana Baroše. Ten o sobě dal vědět hned v úvodu poločasu, kdy si udělal místo ve vápně a jeho pokus šel jen těsně vedle tyče. V druhém dějství už jsme směrem do ofenzivy tak nebezpeční nebyli a Ostravané začínali mít převahu. Byl to opět Baroš, který mohl zvýšit skóre, ovšem rychlý brejk zakončoval střelou opět těsně vedle Koukalovy brány.

Baník se třetí branky dočkal až v 69. minutě, kdy Jakub Šašinka proměnil svůj nájezd na bránu z pravého křídla. Přesto jsme se ještě snažili o snížení, některé z přechodových akcí však brzdily zbytečné ztráty, kterých jsme se ale ovšem nevyvarovali ani v poločase prvním. Baníku jsme tak podlehli 1:3, byť statistika střel na bránu byla 5:5. V přípravě je tedy stále na čem pracovat, celkově ale utkání ukázalo, že je na čem stavět.

Jiří Balcárek: Byl to kvalitní zápas s kvalitním soupeřem. V první půli jsme měli šance, které jsme měli zužitkovat. Ale do příležitostí se dostáváme, což je pozitivní. Baník si za 90. minut vypracoval tři velké šance, my taky, gól jsme dali ale bohužel jen z penalty. Odehráli jsme dobré utkání. Oba kraje, Javůrek s Hladíkem, hráli výborně. Musím pochválit i útočníky, obrannou řadu i mladého Frantu Malára.