Neskutečné fotbalové představení, osm gólů a remíza s Vlašimí

Neskutečné fotbalové představení, osm gólů a remíza s Vlašimí Z n o j m o - Televizní utkání s Vlašimí bylo pro nezaujatého diváka opravdovou fotbalovou lahůdkou. V zápase plném zvratů bylo k vidění osm gólů, dvě penalty a konečná remíza 4:4. Vlašim v první půli náš výběr přehrávala, v druhém dějství jsme však dokázali kormidlo utkání zvrátit a nesložila nás ani branka Bredy z 89. minutě, na kterou odpověděl v nastavení Bartolomeu. Přezimovat tak budeme s velice solidním počtem 25 bodů.

16.k.FNL (ČT sport), středa 16.11.2016
1.SC Znojmo FK - FC Sellier & Bellot Vlašim  4:4  (2:3)
Branky: 6. Motal, 44. Njire (pen.), 52. Motal, 90+1. Bartolomeu – 26. Frizoni, 29. Nečas, 31. Nečas, 89. Breda
ŽK: 3. Doleček, 35. Nepožitek, 66. Chereda, 77. Mezlík – 35. Wiesner, 76. Breda, 77. Hašek
Rozhodčí: Severýn – Ratajová, Flimmel
1.SC Znojmo FK: Doleček – Mezlík (c), Svozil, Helísek, Javůrek (46. Chereda) – Nepožitek, Motal, Holub, Njire (65. Bartolomeu) – Rybička (46. Urbančok), Klíma
FC Sellier & Bellot Vlašim: Nguyen – Wiesner (79. Liener), Piško, Frizoni (85. Janda), Breda (c), Kavka – Vondra, Reiter, Hašek, Nečas – Vyhnal
Počet diváků: 392

Trenér Kučera do utkání nemohl nasadit kapitána Cihláře, který je nemocný pod antibiotiky. Do brány se postavil Jirka Doleček, v útoku nastoupilo duo Klíma - Rybička. My i Vlašim se vyznačujeme ofenzivním fotbalem, dala se tak očekávat ofenzivní bitva. To, co se však na Městském stadionu v Horním parku po 90 minut dělo, asi předčilo veškerá očekávání nezaujatého diváka. Ten se opravdu ani chvíli nenudil. Hosté nastoupili do utkání ve velkém stylu a už ve druhé minutě se náš gólman zahřál dvěma důležitými zákroky. Požár musel hasit i o chvíli později, tentokrát už byl ale u míče později a byl z toho faul. Naštěstí z toho resultovala jen standardní situace, i když to mohlo dopadnout mnohem hůře. Pro Vlašim pak musel být šok, když v šesté minutě našel u vzdálenější tyče Klíma volného Lukáše Motala, který ve skluzu skóroval.

Jenže soupeře to nezlomilo, právě naopak. Svůj tlak ještě zintenzivnil. V 9. minutě ještě stačil míč z brankové čáry vykopnout Helísek a zdálo se, že bychom mohli vše zdárně přečkat. Od 26. minuty však nastal vlašimský uragán. Ve zmíněné minutě Bernardo Frizoni 1:1. 29. minuta Jakub Nečas 1:2 a vše to dovršil v 31. minutě gólem na 1:3 opět Jakub Nečas. V tu chvíli to vypadalo zle nedobře. Naštěstí jsme se opět dostali do hry. Ve 44. minutě proměnil pokutový kop nekompromisně Stijepo Njire.

Pokud byla v první půli Vlašim jasně lepší, v druhém dějství už to rozhodně neplatilo. Hned v úvodu se perfektní kličkou uvolnil střídající Urbančok a servíroval před bránu Njiremu, ten jen těsně minul bránu. V 52. minutě už ale bylo srovnáno. Lukáš Motal se opět transformoval ve střelce a nádhernou hlavičkou přeloboval brankáře Nguyena. Stejný hráč mohl přidat dokonce hattrick. Svůj volej však ve svůj třetí gól neproměnil.

Pak se o slovo přihlásila také Vlašim. I ona dostala možnost pokutového kopu. Ovšem my máme v bráně Jirku Dolečka a to je prostě penaltový mág. Vyhnala skvěle vychytal. Ruská ruleta tak pokračovala. Střídající Bartolomeu vybídl v 78. minutě ke skórování Nepožitka, Nguyen si ale připsal dobrý zákrok. A tak došlo k infarktovému závěru. V 89. minutě zahrávala Vlašim rohový kop, po němž se prosadil Petr Breda. Zdálo se být definitivně hotovo. Ovšem náš tým to rozhodně nezabalil a na skandování našeho kotle - Ještě to zkusíme - odpověděl rázně. Centr Helíska dopravil do brány Robert Bartolomeu. Bláznivý zápas tak skončil remízou 4:4.

Radim Kučera: Ani bych neřekl, že bylo utkání divoké, snad pro televizního diváka, který nás nezná. (s úsměvem) Pro diváky ze Znojma, pro mě jako trenéra a hlavně pro kardiaky hodně zajímavé. Asi ve Znojmě brzy zkolabuji. (s úsměvem) První poločas byl od nás špatný, působili jsme ustrašeným dojmem. O poločase jsme si něco řekli, hráči pak ukázali dobrý charakter. Tohle mužstvo má dobrý charakter. Škoda jen, že to nedokáže prokazovat po celých 90 minut, dvacet nebo třicet minut je málo. Shrnul bych to takhle. První poločas byla lepší Vlašim, druhý my.