Paráda! Escéčko porazilo favorita z Opavy!

Paráda! Escéčko porazilo favorita z Opavy! Z n o j m o - Středeční prohra s Ústím nad Labem zapomenuta? Dost možná ano. Proti Opavě jsme se před domácím publikem vytáhli a dokázali zvítězit 2:1. Všechny tři branky se vešly do druhého dějství. Skóre nejprve otevřel proměněným pokutovým kopem Rosťa Šamánek a jak se později ukázalo, důležitou pojistku přidal Kuba Teplý. Opava už v závěru pouze snížila a na jihu Moravy tak utrpěla první porážku v sezóně.

6.kolo Fortuna NL, neděle 27.8.2017
1.SC Znojmo FK - Slezský fotbalový club Opava  2:1  (0:0)
Branky: 61. Šamánek (pen.), 85. Teplý – 88. Kayamba
ŽK: 17. Cihlář, 54. Javůrek, 90.+1. Veselý, 90+2. Chereda
Rozhodčí: Houdek – Kožár, Kubec
1.SC Znojmo FK: Veselý – Cihlář, Svozil, Mezlík, Helísek – Mešaninov - Javůrek, Šamánek (81. Chereda), Lacko, Štrombach (72. Hladík) - Růsek (74. Teplý)
Slezský fotbalový club Opava: Fendrich – Simerský, Žídek, Hrabina, T. Čelůstka (67. Stříž) – Zavadil (83. Puškáč), Schaffartzik, Zapalač – Kuzmanović, Smola, Kayamba.
Počet diváků: 1250

Před utkáním přišla slavnostní chvíle, když byl klubové legendě a aktuálně trenéru mládeže Václavu Dvořákovi předán z rukou prezidenta Oty Kohoutka dres s gratulací k nedávným padesátým narozeninám. Trenér Balcárek měl jasný záměr, dostat do sestavy co nejvíc hráčů, kteří by se popasovali se vzdušnými souboji. I proto do utkání nastoupili hned tři stopeři - Svozil, Mezlík a Mešaninov. Posledně jmenovaný ale plnil post defenzivního štítu. A zápas začal právě hlavičkovými pokusy na obou stranách, za domácí to zkoušel Růsek, za hosty Smola, ani v jednom případě míč v bráně neskončil. V sedmé minutě jsme se dožadovali pokutového kopu po akci Růska v pokutovém území, sudí byl ale neoblomný. I nadále jsme byli mírně aktivnější, Štrombach střílel z dálky do Fendrichovy náruče, na druhé straně schoval Veselý Simerského hlavičku do rukavic a za naše barvy poté střílel nepřesně Mezlík. V závěru nám však zatrnulo. Opava se dokázala prosadit, avšak Smola předtím fauloval brankáře a gól tak nebyl uznán.

Druhý poločas pokračoval podobným tempem, dlouho se nic vážného nedělo, až po hodině hry, kdy se domácí pěknou kombinací dostali do vápna a Štrombach vybojoval pokutový kop, se věci daly více do pohybu. Rosťa Šamánek penaltu v 61. minutě s ledovým klidem proměnil, když Fendrich skočil na opačnou stranu. Opava přidala na aktivitě a snažila se vyrovnat, Zapalač ale z přímého kopu bránu netrefil, neujal se ani žádný z rohových kopů, kterých měl slezský celek bezpočet. Deset minut před koncem ve velké šanci selhal Kuzmanovič, který těsně minul vzdálenější tyč znojemské svatyně. Stejný hráč pak neskóroval ani o pět minut později, kdy se sám zjevil u zadní tyče domácí brány, odkud přestřelil.

Přišel tak trest v podobě druhého přesného znojemského zápasu, které vpadlo do otevřené obrany soupeře, Kuba Teplý si naběhl na výborný centr Hladíka a hlavou poslal míč do odkryté brány. Opava však ještě nesložila zbraně, dvě minuty před koncem propadl centrovaný balón na hranici vápna, kde stál nehlídaný Ngandu Joel Kayamba, jenž překonal Veselého přízemní střelou. Jednobrankové vedení už jsme však uhájili, v nastavení ještě dobrou možnost ve svůj druhý gól v utkání neproměnil Teplý, jehož nebezpečný přízemní pokus Fendrich dobrým zákrokem zneškodnil.

Jiří Balcárek (Znojmo): Respektovali jsme sílu soupeře. Připravovali jsme se na vysoké hráče, eliminovat výškovou převahu Opavy, což se myslím povedlo. Uhlídali jsme i standardní situace. Chtěli jsme soupeře překvapit a to se také zdařilo. Potřebovali jsme se odrazit do středu tabulky, nyní se bude lépe pracovat. Kluky motivoval i špatný výkon v Ústí nad Labem.

• 6.k.FNL: Znojmo - Opava 2:1 | přehrát
  • Miroslav Paul / 6.k.FNL Znojmo - Opava 2:1 | přehrát
  • Jakub Teplý / 6.k.FNL Znojmo - Opava 2:1 | přehrát
  • Rostislav Šamánek / 6.k.FNL Znojmo - Opava 2:1 | přehrát