Po vysoké výhře ve Vlašimi jsme na 1.místě 2.ligy!!

Po vysoké výhře ve Vlašimi jsme na 1.místě 2.ligy!! Přestože Vlašim před duelem posílila, nebylo jí to nic platné a přenechala všechny body našemu týmu po skore 0:3, které mohlo být v náš prospěch ještě vyšší, ale mnohé šance úplně v začátku či na samém konci brankou neskončily. 1.SC Znojmo se tak minimálně do dalšího dne vyhouplo do čela druhé nejvyšší soutěže!!!

9.kolo, sobota 29.9.2012
FC Sellier & Bellot Vlašim - 1.SC Znojmo FK  0:3  (0:2)
Branky: 27. Nepožitek, 41. Nepožitek, 86. Vašíček
ŽK: 23.Janda, 40.Krob, 83.Starý - 45.+1.Hnaníček
Rozhodčí: Kocourek – Pilný, Trávníček
FC Sellier & Bellot Vlašim: Toma – Sus, Macháček, Petrů (c), Krob – Křeček – Janda (84.Jeřábek), Pokorný (46.Jícha), Putz, Průcha (76.Starý) – Klán
1.SC Znojmo FK: Hrubý – Avdič, Yonov (c), Šilinger, Sukup, Nepožitek (80.Lacko), Okleštěk (64.Cihlář), Buchta, Vašíček (88.Mandula), Hříbek, Hnaníček
Počet diváků: 437

I přesto, že Znojmo jelo na venkovní půdu, bylo bráno jako papírový favorit. Toto postavení Jihomoravanům mnohdy nesvědčilo, proti Vlašimi se s ním však vypořádali na jedničku a utkání jasně ovládli.

Výbornou výchozí pozici si zajistilo Znojmo již po první půli, do té vstoupilo hned dvěma šancemi. V druhé minutě musel zasahovat proti hlavičce Hnaníčka brankář Toma a o minutu později troskotal v osamoceném pochodu na brankáře Vašíček. Domácí poprvé výrazně zahrozili v minutě čtrnácté, kdy to Lukáš Křeček zkusil z dálky. Z větší vzdálenosti to zkoušeli Vlašimští často, mnohdy jim totiž nic jiného nezbývalo.

Jeden z klíčových momentů přišel v 27, minutě. Rychlou akci Znojma dokázal po přihrávce Vašíčka v gól proměnit Radim Nepožitek. Ten skóroval nekompromisní ranou k tyči a otevřel si střelecký účet, který uzavřel v 42. minutě. Opět to bylo po přihrávce Vašíčka, jenž se změnil ze střelce v nahravače.

Do druhé půle šli hosté s dobrým náskokem a už v úvodu mohl hattrick dokonat Nepožitek, tentokrát však mířil ve své velké šanci pouze nad bránu. Po této možnosti dvakrát zazlobil Jícha. Jednou pálil těsně vedle a podruhé sice dostal míč do sítě, ale bylo to s faulem. Vlašim se tak snížení nedočkala a navíc musela čelit dalším nebezpečným akcím Znojma. Nepožitkovi však v 71. minutě třetí gól nebyl opět přán, zaskočil ho ale Václav Vašíček, který si po dvou asistencích připsal i branku. Dostal míč na penaltu a odtud zakončoval přesně k tyči. V závěru mohl ještě skóre navýšit Lacko, ale pálil vedle.

Znojmo si tedy z Vlašimi odvezlo po zásluze tři body a minimálně do neděle se vyhouplo na prvním místo. Tím také dostalo pod tlak své dva konkurenty Bohemians 1905 a Žižkov, kteří hrají své zápas až v neděli.