Povedený první poločas na Slovácko nestačil

Povedený první poločas na Slovácko nestačil K o s t i c e - V úmorném vedru jsme se v Kosticích u Břeclavi střetli v přípravném utkání proti prvoligovému Slovácku. První půle se nám vydařila, škoda jen, že se nám nepovedlo využít nějaké z řady možností a skončila bez branek. V druhém dějství už se nám tolik nedařilo. Slovácko nás dokázalo přečíslovat a nakonec zvítězilo 4:1.

příprava (Kostice), středa 28.6.2017
1.SC Znojmo FK - 1.FC Slovácko (Uherské Hradiště)  1:4  (0:0)
Branky: 53. Badinský - 46. Kubala (pen.) 61. Machalík 71. Navrátil a 83. Prajza
1.SC Znojmo FK: 1. poločas: Štěpanovský – Helísek, Mezlík, Svozil, Cihlař, Chereda, Hladík, Njire, Urbančok, Javůrek, Teplý.
2. poločas: Štěpanovský – Helísek, Mezlík, Malár, Pospíšil, Malík, Hladík, Nepožitek, Palutka, Javůrek, Badinský.
1.FC Slovácko (Uherské Hradiště): 1. poločas: Daněk – Juroška, Rada, Tkáč, Divíšek – Armero, Šumulikoski, Ťok, Sadílek, Vasiljev, Yu
2. poločas: Daněk – Prajza, Reinberk, Břečka, Šimko – Navrátil, Daníček, Machalík, Hellebrand, Rezek – Kubala.

Do zápasu nemohl zasáhnout kvůli avizovanému zranění Holub, ve středu ráno se k němu přidali i indisponovaní Šamánek se Štrombachem. Sestava byla oproti předchozím přípravným utkáním daleko konsolidovanější, byť jsme se v prvních minutách utkání díky zbytečným ztrátám dostávali do problémů. Brankář Štěpanovský musel v úvodu řešit především dva nepříjemné střílené centry, kterým dodal na nebezpečnosti i vítr. Posléze musel vytáhnout i zákrok proti Sadílkovi.

Postupem času jsem ale začali získávat převahu my. Kuba Teplý se tlačil do dobré šance a byť byl obráncem značně přidržován, dokázal zakončit, střela šla však těsně mimo. Možnosti se na naší straně začaly kupit, Cihlář to zkoušel ve vápně chytře bodlem a nechybělo málo. Bohužel v některých situacích jsme zakončení nevolili, což nás možná připravilo o vedení. Nicméně v prvním dějství jsme předvedli sympatický výkon. Zvláště využívání rychlých krajů Hladík-Javůrek nám vycházelo. Na lavičce Slovácka byla také o přestávce bouřka.

Ve druhém poločase trenér prostřídal a hned v úvodu jsme bohužel inkasovali. Slovácko proměnilo nabízený pokutový kop a dostalo se do vedení. Naštěstí se nám povedlo rychle srovnat. David Badinský se dostal do dobré střelecké pozice a o tyč srovnal v 53. minutě skóre. Následně se vydal na spanilý výlet Honza Javůrek, po levém křídle se rychlostně prosadil až před bránu, kde však narazil na gólmana.

Pak už to však bylo horší. Slovácko bylo mimořádně efektivní a především ve středu hřiště nás přehrávalo, chodilo do přečíslení a postupně navýšilo skóre až na 4:1. V závěru jsme sice mohli skóre zkorigovat po dalekonosné střele Nepožitka, ovšem nezdařilo se. Gólman však míč jen vyrazil a do šance se tak mohl dostat i Badinský, druhý gól ale nepřidal, brankář mu kličku vystihl.

Jiří Balcárek (Znojmo): První poločas jsme hráli zodpovědně, dobře jsme bránili. Vytvořili jsme si docela slušné brankové příležitosti. S první půli jsem byl spokojený, v té fázi přípravy, v které se nacházíme. Druhá půle byla pro mě trochu zklamání, propadali jsme ve středu hřiště. Nebránili jsme zodpovědně, což vyústilo ve čtyři inkasované branky.