Překvapení se nekonalo, i Kroměříž jsme dokázali porazit

Z n o j m o - V Kroměříži jsme zvítězili 2:1 a mohli si tak připsat na svůj účet čtvrtou výhru v řadě. První půli jsme měli jen mírnou převahu, v té druhé už jsme ale soupeře dokázali pořádně sevřít. Výsledkem byla pojistka na těsné vedení z první půle. Soupeř však i přes minimum šancí dokázal v závěru snížit. Žádné drama se ale nekonalo.

příprava, středa 18.2.2015
SK Hanácká Slavia Kroměříž - 1.SC Znojmo FK  1:2  (0:1)
Branky: 86. Mazouch – 36. Ledecký (Stáňa), 60. Okleštěk (Žondra)
Rozhodčí: Mrázek – Slováček, Čech
SK Hanácká Slavia Kroměříž: Petr – Čep, Kašík, Hromek, Steiner, Netopil, Budín, Silnica, Kutra, Žák, Neubert
1.SC Znojmo FK: Ilizi – Helísek, Dreksa, Odehnal (60. Nepožitek), Cihlář, Stáňa (55. Hříbek), Okleštěk, Svozil, Pázler (75. Lapeš), Ledecký, Žondra

Do Kroměříže jsme vyrazili bez marodů Njireho, Lacka a Levaie, i přesto jsme však byli jako druholigový celek v roli papírového favorita. Tuto roli jsme splnili, dlouho jsme se však nemohli propracovat i přes poziční převahu do nějaké výrazné šance.

Prakticky z první přímé střely na bránu jsme se ale dostali do vedení. David Ledecký se ve 36. minutě prosadil z bezprostřední blízkosti. V úvodním dějství se hrálo pořádně od podlahy, zvláště se strany domácích někdy proběhly zbytečně tvrdé zákroky.

V druhém dějství již bylo šancí z naší strany více. Ve 49. minutě se krásným halfvolejem prezentoval Žondra, radost mu však překazilo břevno. Dobře to zkoušel i o chvíli později Stáňa, ale tentokrát byl proti brankář Petr. Vyšlo to ovšem v 60. minutě. To si pro sebe "ukradli" chvíli Libor Žondra a Tomáš Okleštěk, kteří rozjeli skvělou akci. Vytáhlý útočník zakončil ťukes finální přihrávkou na Oklešťka a ten už v jasné pozici uklidil míč do sítě.

Možnosti se na naší straně dále množili, ale v těchto okamžicích se projevil neduh z minulých zápasů - pálení šancí. Odhadem jsme zahodili zhruba čtyři velké šance a tak přišel zákonitě trest. V 86. minutě schoval Tomáš Mazouch svoji standardku za zeď a trefil se přesně k tyči. Ilizi se ještě snažil gólu zabránit, ale to už bylo marné.

Žádné drama se ale nekonalo, Kroměříž po celý zápas neměla moc nebezpečných momentů. Zmínit můžeme jeden prudší centr, který mířil do brány, s ním si však náš brankář bravurně poradil. Naopak my mohli opět odskočit o dvě branky. Samostatný únik Lapeše však likvidoval Petr a přihrávku do obrovské možnosti stejného hráče poslal mimo bránu Helísek.