První výhra v přípravě i v novém roce, Prostějovu jsme nastříleli půl tucet gólů

První výhra v přípravě i v novém roce, Prostějovu jsme nastříleli půl tucet gólů H r u š o v a n y u B r n a - Na první vítězné utkání jsme sice čekali do sedmého zápasu, ale stálo to zato. Třetiligový Prostějov jsme porazili vysoko 6:2, když jsme si zásahy rozdělili svorně do obou poločasů. Jak se dříve avizovalo, v tomto utkání se již neprostřídalo tolik hráčů, nýbrž se začalo pomalu postupovat k ladění základní sestavy na jarní část Fotbalové národní ligy.

př. Hrušovany u Brn., sobota 13.2.2016
1. SK Prostějov - 1.SC Znojmo FK  2:6  (1:3)
Branky: 9. a 14. Žondra, 11. Okleštěk, 70. Nepožitek, 80. Vavřík, 83. Njire - 28. Mezlík (vla.), 78. Nekuda
1. SK Prostějov: Kofroň - Kroupa, L. Zelenka, Rus, Machálek, Machýnek, Fládr, Sečkář, Hirsch, Nekuda, Petržela
Náhradníci: Přikryl, Zapletal, Koudelka
1.SC Znojmo FK: Veselý (45. Doleček) - Helísek, Mezlík, Pokorný, Novotný, Ledecký (46. Šamánek), Okleštěk (46. Vavřík), Weber (c), Nepožitek, Njire, Žondra (60. Stehlík)

Do zápasu jsme vstoupili v silné sestavě, objevil se v ní i nový hráč na zkoušku - obránce Vojtěch Novotný z Teplic. Utkání začalo pozvolna. První vážnější šanci jsme zaznamenali v šesté minutě, kdy se vytvořil po rohovém kopu závar před prostějovskou brankou. Žondra ale míč do brány neprotlačil, chuť si však napravil později. Prostějov mohl kontrovat Machálkem, který dostal dobrý pas za obranu, ovšem střela už se mu nevydařila.

Poté už přišel náš gólostroj. V rozmezí pěti minut jsme vstřelili tři branky. Vše se načalo v deváté minutě. Weber uvolnil Njireho, jehož akci dorážkou proměnil ve vedení Libor Žondra. Vzápětí pak přišla nádherná souhra. Tomáš Okleštěk předvedl dobrý driblink, našel na pravém křídle Ledeckého, který mu míč vrátil před prázdnou bránu. Povedenou pasáž pak zakončil ve 14. minutě druhým gólem Libor Žondra, jenž předvedl velkou chytrost a také šikovnost a prosadil se přes dva hráče.

Poté Prostějovští příval branek zastavili a dokonce i snížili. Ve 24. minutě zahrávali standardní situaci a míč si nešťastně srazil do vlastní sítě Radek Mezlík. Naše hráče to ale nikterak nepoznamenalo, lepší si je vybrat smůlu nyní než v mistrovském utkání. Na ofenzivní vlnu nás vrátil Njire, jehož prudká střela zpoza vápna však skončila nad bránou. Dobrou první půli mohl završit hattrickem Libor Žondra, kterých se chopil pokutového kopu po faulu na Ledeckého. V přípravě nám ovšem exekuce penalt moc nejdou a úspěšný nebyl ani náš hroťak. Brankář jeho střelu k tyči vyrazil.

První část druhé půle byla zpočátku vyrovnaná. Prostějov držel krok a prezentoval se i pár zajímavými akcemi. Z jedné z nich vstřelil dokonce gól, ale byl máván ofsajd. Poté jsme se k šancím dostali i my. A byl u toho především Stijepo Njire. V 61. minutě se nejprve propracoval až do vápna, ale jeho jedovku gólman skvěle zlikvidoval. Posléze mířil nad z přímého kopu.

Dočkali jsme se v 70. minutě. Míč se odrazil za vápno k Radimu Nepožitkovi, který se z voleje trefil přesně k tyči. Gól však vstřelil v druhé půli i soupeř. Po rychlé brejkové akci se prosadil Petr Nekuda. Náladu jsme si však nezkazili. V 80. minutě našel z rohového kopu Weber na zadní tyči Petra Vavříka a ten hlavou přeloboval gólmana. Brankáře o chvíli později přeloboval i Stijepo Njire, který zužitkoval samostatný únik a dovršil náš střelecký koncert.

Radim Kučera (Znojmo): Šlo vidět, že hráči už se možná dostávají z těžké přípravy, zátěže. Hráli s chutí a k utkání přistoupili zodpovědně. Hrálo se na dobrém terénu, také počasí přálo, zápas měl dobré grády. Utkání nám sedlo, jsem rád, že kluci plnili taktické pokyny, a že jsme konečně vyhráli.