V poháru bohužel nečekaně končíme

V poháru bohužel nečekaně končíme Letošní pouť domácím pohárem pro nás skončila v Třebíči (tak jako už dvakrát v historii...). Dnes poprvé to nebylo po 90 minutách, ale rozhodly až jedenáctky, které jsou už jen samostatnou soutěží, kdy může vyhrát kdokoliv nad kýmkoliv. Diváci si užili jednu penaltu v zápase a 18 penalt v rozstřelu. Přestože jsme i my mohli rozhodnout, nakonec se v poměru 7:6 radovali červení a naše tentokrát bílé barvy zesmutněly... Třebíč tak ve 3.kole přivítá třetiligový Králův Dvůr, který včera senzačně vyřadil prvoligovou Příbram. My bychom museli na Berounsko, takto nemusíme... Velmi slabou náplastí nám může být podobné vyřazení například Bohemians 1905 na půdě divizního Meteoru Praha a dokonce po prohře 1:3! A vypadlo i Bohemians Praha a Opava a... Zkrátka v poháru i v zahraničí sem tam vyhrávají a postupují i týmy z nižších soutěží..

pohár 2.kolo, středa 29.8.2012
Horácký FK Třebíč - 1.SC Znojmo FK  1:0  (0:0 (pen. 7:6))
Branky: rozhodující branka z penalty Havránek
ŽK: Chalupa, P.Čermák - Lacko, Sukup
Rozhodčí: Zelinka - Kocián, Hájek
Horácký FK Třebíč: Zrzavý - Čermák P., Herc, Svoboda (80. Hruška), Chalupa P., Podzemský, Andrejič, Tomínek, Chalupa M. (90. Durda), Čermák I. (70. Linhart), Havránek
1.SC Znojmo FK: Doleček - Avdič, Yonov, Mandula (60. Helisek), Sukup, Nepožitek, Okleštěk, Buchta, Lacko, Mudra (75. Hříbek), Lukáš
Počet diváků: 500

Naši hráči nastoupili do utkání bez dvou tradičních opor v sestavě, z nichž nakonec ani jedna se v zápase neukázala, jen seděli na lavičce. Do branky nenastoupil Hrubý (bylo potřeba, aby si mistrovský zápas zkusil i Doleček) a do útoku Vašíček (toho trápil již od Karviné, kde střídal, zadní stehenní sval). Došlo i k dalším drobným změnám, ale i tak všichni věřili, že i v této sestavě máme na to, abychom postoupili do 3.kola domácího poháru.

Hned od začátku bylo cítit, že mají hráči Třebíče respekt a byli de facto celý zápas přitlačeni naší jedenáctkou na svou polovinu. Přesto se jim dařilo držet alespoň v obranné fázi krok a nenechali příliš moc prostoru k zakončování. Naši hráči se objevovali v blízkosti branky domácích, kombinovali, ale chyběla finální střela. Když už přišla, zazářil domácí gólman. Kromě kombinační převahy a rychlosti měli naši hráči navrch i v počtu standardních situací, tedy především rohových kopů. Těch zahrávali jen v prvním poločase asi 15, ale ze žádného z nich "nezapršelo". V podstatě všechny z nich domácí obrana odhlavičkovala na další roh nebo dopředu. V dresu domácích se ukazovali v dobrém světle také oba naši hráči, kteří jsou na Horácku na hostování - Lukáš Podzemský a Aleksa Andrejič. Když ještě v poločase byl stav 0:0, mrzelo to, ale naši fanoušci věřili, že se kvalita během druhé půle ukáže i v podobě branek.

Také ve druhém poločase byla převaha znatelná, ale branka nepřicházela. Naopak najednou se míč objevil v šestnáctce nešťastně na ruce Avdiče a sudí byl nucen zapískat penaltu. Naštěstí pro nás domácí přestřelili. Bylo to předznamenání toho, čeho se všichni dočkali po 90 minutách.

Začínali domácí a hned v první sérii nastřelili břevno. Naši hráči bohužel hned v druhé serii napodobili soupeře a po ní byl stav 1:1. První pětice dvojic dostřílela, ostatní proměňovali a stav byl 4:4. Pak už se střílelo vždy po jedné penaltě na každé straně. Nejprve obě strany daly. Následně domácí netrefili branku a Hříbek mohl rozhodnout! Jenže gólman jej vychytal a bylo tak stále 6:6. Pak domácí Havránek dal a na naši penaltu nastoupil Tomáš Okleštěk. Bohužel ji kopl tak, že ji gólman vyrazil k tyči a domácí se mohli radovat. Ještě v Líšni neproměněná jedenáctka Oklešťka nevadila, tentokrát ano, bohužel nejen jeho neproměněná.

Naše pouť letošním pohárem končí příliš brzy. Bohužel jsme v něm nevstřelili ani v jednom ze dvou zápasů proti divizním soupeřům branku ze hry, což je na pováženou - neumíme hrát do plných. Přestože jednou nám penaltová loterie vyšla, podruhé jsme již štěstí neměli. Dvakrát škoda, když se cesta domácí pohárovou soutěží tak pěkně vyklidila od favoritů... Ještěže nám dělají fotbalisté radost ve 2.lize. Tak už jen tam jim teď budeme držet palce.