Velká škoda: dva body nám utekly mezi prsty

O s t r a v a - Chybělo opravdu jen několik desítek sekund k tomu, abychom si vezli z hřiště soupeře poprvé v naší historii v Gambrinus lize tři body. Vedli jsme téměř hodinu na Bazalech 1:0 brankou kapitána Hnaníčka, ale domácím se v samém závěru podařilo vyrovnat. Moc tedy nechybělo a mohli jsme se vyhoupnout ze sestupových pozic. Příští sobotu hostíme "doma" v Brně 1.FK Příbram.

11.k., sobota 19.10.2013
FC Baník Ostrava - 1.SC Znojmo FK  1:1  (0:1)
Branky: 90. Kukec – 37. Hnaníček.
ŽK: 54. Baránek, 82. Droppa – 55. Cihlář, 61. Vašíček, 89. Hnaníček.
Rozhodčí: Miroslav Zelinka - Ondřej Pelikán, Patrik Filípek.
FC Baník Ostrava: Pavlenka – Sukup, Baránek, Frydrych (C), Zawada – Kraut (64. Kukec), Droppa, Hable (24. Foltýn), Engelmann, Fantiš – Rolinc (46. Lukeš).
1.SC Znojmo FK: Hrubý – Mudra, Hnaníček (C), Hudec, Cihlář – Lacko (69. Hrošovský), Nepožitek - Helísek (90. Reljić), Okleštěk, Crnkić (88. Tomeček) – Vašíček.
Počet diváků: 5102

Na začátku utkání ještě nikdo na Bazalech netušil, jaké že se strhne drama hodné divadelních velikánů. Aktivněji začal domácí tým a v sedmé minutě se mohl dostat i do vedení. Po standardní situaci se míč dostal do chumlu před bránou a odtud se vydal kulatý nesmysl až na cestu k břevnu, které orazítkoval. Po této dobré příležitosti se však tlak Ostravy omezil pouze na několik centrů do vápna. To 27. minuta byla jiná káva. Engelmann mířil sám na bránu, ale Hrubý ho dokázal vychytat.

Znojmo odpovědělo o minutu později, kdy to z úhlu zkoušel Helísek, ale Pavlenka se překvapit nenechal. Předchozí situace dokumentovala, že poziční převaha Baníku už nebyla zdaleka taková. Náš tým se navíc dostal v 37. minutě do vedení, když rohový kop usměrnil hlavou k tyči Josef Hnaníček. Vedoucí gól dostal Znojmo do pohody a o malou chvíli později mohl přidat druhou branku Crnkić.

Do druhé části Ostrava vstoupila s odhodláním vyrovnat. Skóre však nesrovnal v 50. minutě Kraut a o minutu později ani Engelmann. Pak měl však Banik utrum a z ochozů se postupně začal ozývat nesmělý pískot. Znojmo nemělo v obraně výraznější problémy a podnikalo nebezpečné výpady, jímž však chyběla lepší finální část. Mezi tři tyče zamířil pouze Okleštěk, jehož pokus Pavlenka dokázal vyrazit. V 85. minutě mířil opět znojemský záložník jen těsně vedle tyče, pak ovšem přišly chvíle Baníku. Běžela poslední minuta utkání, když se po rohu dostal míč k Davoru Kukecovi a napálil míč nekompromisně k tyči. Ostrava nakonec mohla brát dokonce body, alespoň bod nám však zachránil vynikající zákrok Hrubého.

Martin Svědík (Ostrava): Musíme být rádi za bod, ale ten zápas jsme měli vyhrát. Utkání bohužel už v první minutě narušilo zranění Hableho. Na mužstvu se to podepsalo a ve středu pole jsme ztráceli hodně míčů. Poslední patnáctiminutovka první půle byla špatná. Inkasovali jsme v ní gól, ale předtím jsme měli dvě stoprocentní šance, které jsme měli využít. Zápas by pak měl jiný obraz, protože brejky má Znojmo slušně sehrané. Znovu v úvodu druhé půle jsme neproměnili dvě stoprocentní šance. Bez toho se vyhrát nedá. Ale zaplaťpánbůh, že se mužstvo rvalo až do konce.

Leoš Kalvoda (Znojmo): Myslím, že jsme předvedli vcelku kvalitní hru. Mohli jsme inkasovat na začátku druhého poločasu, kdy nám to ale vychytal Vlasta Hrubý. Pak jsme se ale otřepali a předváděli kvalitní fotbal, ale fotbal se hraje na góly a v dohrání brejků jsme dnes zklamali. Dali jsme jeden gól, ale hrát na 1:0 je těžké. To se potvrdilo, když nám tam propadla jedna standardní situace.

• Kouč Baníku Svědík po zápase s 1.SC Znojmo FK 1:1 | přehrát