Venku a doma? Jako noc a den. Podlehli jsme Táborsku

Z n o j m o - Tři venkovní zápasy ze tří - devět bodů, dva ze dvou domácích - nula bodů. Tak velký je rozdíl mezi hrou našeho týmu na hřištích soupeřů a doma. Po nepovedeném utkání s Vlašimí přišel ještě trpčí výkon. Táborsko ve Znojmě zvítězilo 4:1 a připsalo si první výhru v sezóně. Katem se stal Zbyněk Musiol, který vstřelil všechny branky Jihočechů, z toho dva z pokutových kopů.

5.k. FNL, neděle 31.8.2014
1.SC Znojmo FK - FC Silon Táborsko  1:4  (0:0)
Branky: 63. Pázler – 62. a 67. a 70. (pen.), 77. Musiol (pen.)
ŽK: 77. Buchta – 90+2. Presl.
Rozhodčí: Libor Kovařík - Jiří Moláček, Vít Melichar
1.SC Znojmo FK: Doleček – Helísek, Buchta (C), Hudec, Odehnal – Lacko, Okleštěk, Kovačić – Stáňa (64. Ledecký), Žondra, Pázler
FC Silon Táborsko: Toma – Traore, Divíšek, Kotrba, Šiml, Džafić (54. Presl), Ciferský, Musiol (81. Přeučil), Mráz (C), Javorek, Tusjak (86. Nešický).
Počet diváků: 500

Se stejnou sestavou jak proti Sigmě se náš tým vrhl do utkání s Táborskem. Od samého začátku to však bylo hodně rozpačité. Soupeř se postupně osměloval a dokázal v průběhu první půle převzít iniciativu. Ve 23. minutě mohl jít do vedení, ale Musiol ukvapeně pálil z první, ačkoliv byl úplně volný. Vše mohl napravit z pohledu Táborska o pár minut později Tusjak, ale Doleček byl z brány velice rychle.

Znojmo jen marně vzpomínalo na dobrý výkon proti Olomouci z předchozí soboty, jednu velkou možnost jsme si však vypracovali. Oklešťka ale bravurně vychytal brankář Toma a smlsl si i na následné dorážce. Do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

Do druhé půle nastoupili s větším elánem hosté, tutovku spálil Musiol, který nehlídán, hlavičkoval těsně vedle brány. Jeho chvíle ale ještě měly přijít. Osměloval se ale i náš tým. Dvakrát se do nadějné možnost dral Stáňa, ovšem vždy ho zradila koncovka. Pázlerovu jedovku pak vyrazil Toma.

V 59. minutě musel ještě Javorkovu střelu vyškrábnout nad břevno Doleček, o tři minuty později už ale poprvé kapituloval. Zbyněk Musiol se pověsil do vzduchu a o tyč poslal míč do sítě. Kontr byl však rychlý, takřka vzápětí totiž dostal míč za obranu Jan Pázler a bylo vyrovnáno. To však nebyl konec.

V 67. minutě to byl opět Zbyněk Musiol, který vrátil Táborsku vedení po šťastně trefě s tečí a svůj úžasný večer pak završil ještě dvěma proměněnými penaltami. Závěr utkání už tak dohrávali Jihočeši v naprosté pohodě, naopak náš tým v křeči.