Vítězná tečka za sezónou, doma jsme porazili Kolín

Vítězná tečka za sezónou, doma jsme porazili Kolín Z n o j m o - Sezóna 2014/15 Fotbalové národní ligy pro nás skončila vítěznou tečkou. V posledním kole jsme v domácím prostředí porazili Kolín 3:2. I přesto, že měli svěřenci trenéra Grmely po celý zápas převahu, nebyl to jednoduchý zápas. Zrazovalo je především zakončení, i kvůli němu jsme museli otáčet nepříznivé skóre 0:1. Nakonec ale vše dobře dopadlo.

30.k. FNL, neděle 31.5.2015
1.SC Znojmo FK - FK Kolín  3:2  (1:1)
Branky: 35. Ledecký, 56. Žondra, 67. Lapeš – 16. Eliáš, 85. Teplý
ŽK: 40. Odehnal, 62. Stáňa, 78. Hříbek – 86. Jelínek
Rozhodčí: Pavel Julínek - Ondřej Pelikán, Zdeněk Arnošt
1.SC Znojmo FK: Ilizi – Njire, Dreksa, Cihlář (c), Okleštěk, Odehnal (46. Lapeš), Stáňa (70. Pázler), Ledecký (46. Levai), Hříbek, Svozil, Žondra.
FK Kolín: Řehák – Biško, Jelínek (c), Kouřil, Skwarczek, Mehanović (74. Sodoma), Teplý, Hýbl, Eliáš, Čavoš (71. Veselý), Procházka (64. Bláha).
Počet diváků: 341

Kolín měl velmi těžký vstup do utkání, náš tým totiž začal velice aktivně a dlouhé minuty nepouštěl soupeře z vlastní poloviny. Největší šanci úvodních minutě měl Stijepo Njire, který se probil až k před bránu. Brankář Řehák se však blýskl opravdu výborným zákrokem.

Velký paradox nastal v 16. minutě. Kolín prakticky z prvního útoku vstřelil vedoucí gól. Hosté vybojovali u rohového praporku míč a auto branky Josef Eliáš zůstal ve vápně trestuhodně volný a pohodlně skóroval. Euforie pak Středočeši málem využili k druhé brance, když podnikli útok do rozvrácené obrany. Eliaš ale tentokrát síť nerozvlnil. Pak už se ale hra opět přestěhovala před kolínskou branku. Ve 25. minutě už se zdálo, že bude vyrovnáno. Brankář však zachránilo břevno.

Dobývání Řehákovy branky pokračovalo i nadále. Zuby si však "vylámaly" Stáňa, Njire i Žondra a také Ledecký. Právě David Ledecký ale v 35. minutě dosáhl kýženého vyrovnání, když po rohovém kopu natřikrát překonal gólmana hostí.

Ve druhé půli jsme na obrat nemuseli čekat ani příliš dlouho. Libor Žondra se v 56. minutě prohnal kolem dvojice protihráčů a trefil se přesně na zadní tyč. Z převahy v druhé půli jsme vytěžili ještě jednu branku. Střídající Pavel Lapeš dostal přesnou přihrávku do běhu a mohl slavit svoji premiérovou branku za A-tým.

I v dalším průběhu jsme pak měli možnosti na další skórování, ovšem už nezahřmělo. Naopak Kolín se dočkal snížení. Nejprve Eliáš ještě netrefil po dobré kombinaci přesně, v 85. minutě už to vyšlo. Je ale pravdou, že jsme hostům k brance hodně pomohli. Po nedorozumění v obraně a chybné malé domů se ke snadnému gólu dostal Jakub Teplý. Z závěru nám ještě mohl vrátit dvoubrankové vedení Lapeš, bránu však přestřelil a poslední utkání této sezóny tak skončilo znojemskou výhrou 3:2.

• 30.k. FNL: 1.SC Znojmo FK - Kolín 3:2 | přehrát